Teplice Open: Startuje 14 velmistrů

Již zítra startuje nejvýznamnější šachová akce našeho regionu, mezinárodní turnaj Teplice Open 2017. Do rozkvetlého lázeňského města se aktuálně chystá 169 hráčů, reprezentantů 27 šachových federací. Na startovní listině najdeme 14 velmistrů a 17 mezinárodních mistrů, dvě WGM a 3 WIM. Kromě České republiky vysílají nejpočetnější výpravy Polsko, Dánsko a Německo, přihlásili se i zástupci Austrálie, Bangladéše, Indie, Malajsie, Singapuru, USA i mnoha evropských zemí. Nejvýše nasazenými hráči jsou GM Nabaty z Izraele, domácí GM Rausis a polský velmistr Dragun. Mezi ženami je hlavní favoritkou WGM Joanna Worek z České republiky. V kategorii juniorů jsou nevýše nasazenými FM Zanan z Izraele, domácí FM Jakub Půlpán a slovenský FM Holtman. Z české špičky jsou dále přihlášeni GM Jiří Štoček, GM Vlastimil Babula a IM Lukáš Černoušek.

Turnaj se hraje zároveň jako Krajský přebor Ústeckého kraje v kategoriích mužů, žen, H20, H18, D20 a D18. Nejvýše nasazeným je teplický Jan Rubeš, o titul mezi ženami zabojují Marie Bažantová, Michaela Šaffová a Eliška Mrišová. Nejlepší junioři a juniorky získají také právo postupu na MČR ve svých kategoriích.

Šachový turnaj Teplice Open 2017 startuje v sobotu 10. 6. 2017 v estrádním sále Domu kultury v 16:15. Další dny se hraje vždy od 16 hodin, jen poslední den šachového svátku, v neděli 18. června, zasednou soupeři k šachovnicím už od 9 hodin. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v neděli od 15:30.

Máte tedy jedinečnou příležitost sledovat v našem kraji zajímavé partie šachových mistrů z různých koutů světadílu. K atraktivitě turnaje přispívá i Sofijské pravidlo, hráči se mohou dohodnout na remíze až po dokončení třicátého tahu. A třeba se vám povede i nějaké to zajímavé šachové selfie (viz úvodní foto, vítěz loňského ročníku turnaje GM Sergej Movsesjan a člen pořadatelského týmu Pavel Kirs z ŠK Teplice)!

Lenka Stránská

Stránky turnaje

Startovní listina