Velká cena Teplic: Domácí tým vyhrál turnaj i seriál

První listopadovou sobotu se konala Velká cena Teplic, 3. turnaj seriálu Velkých cen čtyřčlenných žákovských družstev Ústeckého kraje. Zúčastnilo se 20 družstev, z toho jedno z Libereckého kraje.

Vítězem se stal tým ŠK Teplice A ve složení Marek Piskač, Radek Škuthan, Jan Václavík a Nikita Koval. Své soupeře z 1. Novoborského ŠK předstihl o půl bodu. Na 3. místě se umístil KŠ Štětí A (na snímku Pavel Lípa, Eliška Jirotová, Jiří Klecker a Lukáš Lev), což je pro něj v seriálu VC historický medailový úspěch.

Pořadatelé vyhlásili též ideální sestavu turnaje (na snímku): 1. šachovnice Václav Paulus (1. Novoborský ŠK), 2. šachovnice Šimon Peroutka (Sokol Údlice), 3. šachovnice Jan Václavík a 4. šachovnice Nikita Koval (oba ŠK Teplice).

Po vyhlášení výsledků sobotního turnaje se uskutečnil závěrečný ceremoniál seriálu. Celkové prvenství a putovní pohár ukořistili domácí - ŠK Teplice A - s velkým náskokem 16 bodů. Druhé místo patří Spartaku Ústí A. Bronzový pohár si odváží hráči 1. Novoborského ŠK, kterým na stupně vítězů stačilo odehrát jen dva turnaje seriálu. V celém seriálu bez kombi družstev startovalo 22 týmů, z toho byla 2 školní družstva.

Kompletní výsledky turnaje i pořadí celého seriálu jsou na této stránce.