Chess Nemak: Známe vítěze v Blažimi

Vánočního šachového turnaje v Blažimi se zúčastnilo celkem 38 dětí ve věku od 5 do 12 let. Vítězem mladší kategorie (2009 a mladší) se stal Vladimír Veverka z ŠK Most, na druhém místě skončil Michal Langmaier z Kralup nad Vltavou a na třetím místě Marcel Marek z Povrlů. V kategorii starších vyhrál Hong Quan Dan Werner ze Spartaku Ústí nad Labem, na druhém místě se umístil Petr Švejdar z Bakova nad Jizerou a na třetím Marek Šíp z Povrlů (všichni tři na snímku vlevo). Podrobnější výsledky na této stránce.

Nejlepší dívkou byla Adéla Janoušková z ŠK Líně (4. v kategorii mladší). Nejmladší účastnice byla její sestra Eliška Janoušková (ročník 2012) a nejmladším účastníkem byl ze 4. ZŠ Most Petr Havelka.

Pořadatel připravil krásné ceny a pro každého účastníka drobnou cenu. Je vidět, že turnaj v Blažimi se stal už tradicí a budeme se těšit na další ročník. Zahájení turnaje se zúčastnili starosta obce Blažim, senátorka České republiky MUDr. Dernerová a paní Říhová ze společnosti NEMAK Czech Republik s.r.o. Pořadatelé moc děkují této firmě za podporu.

Na závěr akce proběhla simultánka s Míroslavem Körschnerem mladším, které vyhrál 20:0 nad 20 přihlášenými hráči, takže blahopřání pro něj.

Miroslav Körschner