Krajský přebor družstev mladších žáků: ŠK Teplice A vítězí a postupuje

V sobotu 7. dubna 2018 se v Kulturním domě v Srbicích konal Krajský přebor družstev mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů, hrálo se systémem každý s každým, tempem 2 x 25 minut + 10 sekund na tah.

Po závěrečném kole měla tři družstva po 12 zápasových bodech, rozhodlo pomocné hodnocení. Zlaté medaile a postup na červnové MČR získal tým ŠK Teplice A ve složení Jan Václavík, Vladimír Veverka, Jakub Češpiva, Ondřej Slíva, Vojtěch Vaněrka a Linda Slívová. Stříbro patří družstvu Spartak Ústí A. Ústečtí ovšem letos MČR v této kategorii pořádají, i oni si tedy na MČRDMŽ zahrají. Třetí místo obsadila šestice  Šachy Povrly.

All Stars Team vytvořili hráči právě z těchto družstev, nejlepšími na svých šachovnicích tedy byli Werner Hong Quan Dan (Spartak Ústí), Vladimír Veverka (ŠK Teplice), Eliška Jirotová (Šachy Povrly), Vojtěch Gorej (Spartak Ústí), Vojtěch Vaněrka (ŠK Teplice) a Linda Slívová (ŠK Teplice). Všichni na snímku vlevo.

Nejmladšími účastníky byli Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí B) a Lucie Očenášová (ŠK Teplice B), oba mohou tuto soutěž hrát ještě dalších 5 let (oba na snímku s cenami).

Oceněni byli také nejlepší supermladší žáci, z nichž dva (Vojtěch Gorej, Vladimír Veverka) se probojovali až do All Stars Teamu. Šestice nejlepších dívek turnaje, tedy Eliška Jirotová, Linda Slívová, Kateřina Kalynčuková, Ivona Filasová, Lucie Očenášová a Anna Losenická, převzala speciální cenu s fotografií Ester Ledecké – jako inspiraci pro svoji další sportovní kariéru.

Lenka Stránská