Krajský přebor družstev mladších žáků: Místem konání Srbice

Krajský přebor družstev mladších žáků pro sezonu 2017/2018 se bude konat v sobotu 7. dubna 2018. Turnaj již potřetí v řade organizuje ŠK Teplice, hracím místem bude opět šachisty tak oblíbený Kulturní dům Srbice (naproti OC Olympia).

Družstva mladších žáků budou tradičně šestičlenná, pro sestavení soupisky budou trenéři letos potřebovat 4 chlapce (nebo dívky), narozené 1. 1. 2006 a mladší, jednoho chlapce (nebo dívku) s datem narození 1. 1. 2009 a mladší, a jednu dívku, narozenou v roce 2006 a mladší. V týmu může nastoupit jeden host. V této soutěži není možné nahradit dívku supermladším žákem, pokud by se o to někdo opět pokusil, bude ihned odhalen.....

A na kolik kol se bude hrát? Záleží na tom, kolik družstev se přihlásí. Zda do 6 týmů, nebo 7-8, nebo dokonce 9 a více. Vše je vysvětleno v proposicích, které pravě vyšly na stránce turnaje zde. Účastníci, tedy hráči, trenéři, doprovod i fanoušci, si mohou objednat také oběd v restauraci U Babky, která sousedí s hracím sálem.

Na snímku loňská nejmladší účastnice KPDMŽ, teplická šachistka Lucie Očenášová (ročník 2011).

V okolí Kulturního domu je dostatek parkovacích míst, kdo pojede od vlakového nádraží autobusem, může využít bezplatnou linku 112. Pro první tři družstva budou připraveny poháry a medaile. Odměny získají i ti nejlepší na jednotlivých šachovnicích a nejmladší hráči. Na MČRDMŽ postupuje vítězný tým.

Přihlášky se mohou začít posílat klidně ihned, nejpozději však do 30. 3. 2018 do 24:00 hodin. Ředitelem turnaje a hlavním rozhodčím je Pavol Kufel, přihlášky budete zasílat organizačnímu pracovníkovi, tedy Lence Stránské. Veškeré potřebné informace včetně rozpisu soutěže najdete v propozicích na stránce turnaje.

Lenka Stránská