Letní soustředění: Pagošský den

Čtvrtek 24. 8. (sedmý den soustředění) – vstávali jsme až v půl osmé, moc se nám po stezce odvahy nechtělo, bez rozcvičky po hygieně a letmém úklidu na pokojích jdeme na snídani.

Na nástupu před tréninkem hlavní vedoucí připomněla smutné třetí výročí úmrtí Pavla Paganika (na snímku vlevo), šachového trenéra Sokola Údlice. Byl to prima člověk, bezva kamarád a velice oblíbený trenér, který se kromě jiných aktivit účastnil i mládežnických akcí údlické i krajské mládeže. Jezdil s námi na kempy i soustředění. Proto jsme mu věnovali tento den a nazvali ho podle Pavlovy přezdívky – Pagošský den.

Šachy jsou jasné a po delším poledním klidu následují disciplíny, které jsou podobné těm Pavlovým oblíbeným. Soutěžilo se v disciplínách – prší a kvarteto, bazénová štafeta, kolíčky, lžícová štafeta, hledání čísel. Další tři – dámu, šipky a panenky – si necháme na zítra. Současně s plněním úkolů se koupeme v bazénu. Sluníčko pěkně hřeje. Večeříme o půl hodinu dříve, abychom stihli poslední dvě kola rapidu a po setmění závěrečný táborák. Sice jedeme domů až v sobotu, ale dnes přijeli Horáci – Zuzka s Alešem – a musejí zítra odjet. Obě jména slibují velký kopec zábavy a smíchu. S nimi také přijela kytara. A zítra by také mohlo pršet.

Ivana Šlampová

Stránka soustředění