Letní soustředění: Pokračuje

V sobotu 19. 8. 2017 se vstávalo v 7.15. Po rozcvičce, úklidu a snídani dostávají účastníci od šéftrenéra důležitou informaci – rozdělení do tréninkových skupin a seznámení s tréninkovými místnostmi. Začíná se. Během dopoledne přijíždějí Bertík Pavelka a Marek Šíp. A je to tady! Kapitáni Míša Pospíchal, Martin Krutský, Gusta Brejník a Bertík Pavelka mají své týmy. Jejich názvy a složení si můžete přečíst na stránce soustředění zde. Tam najdete i výsledky nešachových disciplín. Už padají první body za nástupy týmů. Po večeři se chystá uvítací táborák. Počasí a věnec špekáčků slibují dlouhý večer u ohně. Návštěva Pavel Chrz přivedl zajímavého hosta, kterého řada účastníků zná jen podle jména. Zahrát a zazpívat k ohni přijel Viktor Novotný (na snímku vlevo), předseda Šachového svazu České republiky. A stálo to zato. Zpěv, kytara, praskající oheň, vůně buřtíků, teplá letní noc, prima nálada.

V neděli 20. 8. 2017 ráno všechny sluníčko zašimralo do nosů. Dopoledne během tréninku přijel poslední účastník Filip Stehlík. Po poledním klidu vyráží účastníci zdolat vrch Ortel (nadmořská výška 554 m nad mořem). Cesta lesem vedla po vrstevnici až k rozcestníku, pak se najednou rozhodla vyzkoušet zdatnost všech a prudce se změnila v kamenitý krpál. Překonávalo se převýšení cirka 170 metrů. Po návratu byl v plánu atletický program. Sluníčko ale svítilo tak silně, že čtyři odvážlivci vlezli do bazénu. Zbytek hrál míčové hry a nejmenší hledali luční koníky. Po večeři byl zahájen turnaj v rapidu. Zajímavá dvojice seděla v druhém kole na sedmé šachovnici – nejmenší hráčka s nejvyšším hráčem. Uhádnete jejich jména? Večer přecházející pomalu v noc vrcholil blickou mezi Robertem Cvekem a Honzou Bejlinem, následovaly Holanďani, ve kterých se utkaly dvojice Bejlin, Šlampa versus Cvek, Babička.

Ivana Šlampová

Stránka soustředění

Parádní akce!

Krajské soustředení jsem navštívila v rámci výcviku trenérů a vůbec, ale vůbec se mi z Maxova nechtělo odjíždět...... O talentované šachisty je výborně postaráno, tréninky s šachovými mistry, zajímavé výlety, sportovní akce, naplánovaná je i exkurze do sklárny - to nás skláře obzvlášť těší :-) Super ubytování, k snídani dokonce švédské stoly, táborák, bazén......jen samé plusy. Naši hráči se toho během pobytu hodně naučí a přitom se mají jako v lázních.

:-)

:-)))))