Letní soustředění: Stezka odvahy

Středa 23. 8. začala na letním soustředění sice studeně, ale sluníčkově. Byla opět sportovní. Nejprve při tréninkových pauzách fotbálek a honěná na trávníku. Malá změna pro velmistra Roberta Cveka. Beseda a trénink se skupinou B. Všichni si moc pochvalují. Pro někoho je Robert Cvek velkou neznámou, někteří ho znají z Rumburka i z Plasů.

Pak po poledním klidu jsme začali různými hrami s míčem a plaváním odvážné skupinky v bazénu. Na dolní louce za bazénem u lesa se dohrává poslední kolo fotbalu. Pak následuje exhibiční zápas Arsenal Babička – Šlampa United. Ze skóre 3-1 se radovali Babinovci.

K večeři jsme měli meruňkové knedlíky s tvarohem. Před večerním programem při nástupu proběhla tipovačka, kolik že vlastně paní kuchařka těch knedlíků uvařila? Malou nápovědou bylo 3,5 kila mouky. Tipy se různily. Od 125 do 381. Přesně se trefil Marek Šíp z Povrlů s počtem 180 knedlíků. Po večeři další disciplína – skok snožmo z místa. Rekordmanem se stal Bertík Pavelka z Ústí s 275 cm, přes 200 cm se ještě dostal Míra David také z Ústí. Zřejmě kromě šachů trénují i skákání.

Po setmění se trenér Míša Kalužný vydává do tmy a vytyčuje trasu na stezku odvahy. Trenér Jiří Kalužný tvoří dvojice, které spolu půjdou, nejstarší s nejmladším, druhý nejstarší s druhým nejmladším atd. Cílem není jen donutit se vylézt z vyhřáté postele, obléknout se, spolu s parťákem/parťačkou projít trasu vyznačenou svíčkami, ale také najít a zapamatovat si 30 obrázků. Předměty nakreslené na papíře pak v cíli zapsat na papír. A teprve potom se můžete vrátit do postele. Kdo bude nejodvážnější? Organizátoři se sešli v jídelně ke krátké pracovní schůzce po 23. hodině (po fotbalu nešťasné Slavie). Mužská „odvážnější“ část (Kalužný, Kalužný, Hadraba, Bejlin, Šlampa, Babina) budou stát na stanovištích. Zdravotnice Mirka s hlavní vedoucí nemají jednoduchý úkol. Startovat a sbírat dvojice v cíli. Zatímco chlapi venku mrznou, obě dvě se při buzení, hledání oblečení a vypravování dvojiček docela dost zapotí. Díky za pomoc i kapitánovi Martinovi Krutskému. Při buzení docházelo na absurdní situace. Marek si 5x sednul na posteli, než vylezl, Matěj už dokonce stál u stolu, ale pak si to rozmyslel a hupky zpátky pod peřinu. Benjamínek Vládík se docela zdatně přetahoval s Mirkou o peřinu. Vyhrála Mirka ????. Malý Filípek (na snímku s Mírou Davidem v noci v lese) překvapil hláškou: “Proč? Jůů!!“ a vyskočil jak čertík z krabičky s úsměvem na tváři. První dvojice vyráží ve 23:27, poslední, čtrnáctá, v 00:58.  Myslím, že si to každý užil. Malí i velcí. Maxovský vlkodlak opět nezklamal ????. Zdatně mu sekundoval pes od sousedů, který pak už nevěděl, kdy přestat. Na všechny dohlížela noční obloha zasypaná hvězdami. Všichni se v pořádku vrátili do peřin.

Ivana Šlampová

Stránka soustředění (včetně fotek)