Memoriál Antonína Drvoty: Po turnaji na fotbal

Již XXVIII. ročník Memoriálu Antonína Drvoty se uskuteční v Teplicích v sobotu 12. května 2018. Turnaj v rapid šachu se bude konat opět v ,,chess fiendly" prostředí Domu kultury přímo v centru lázeňského města. Bude se již tradičně hrát zároveň jako Krajský přebor ÚKŠS mužů, žen, D20 a D18 i H20 a H18 v rapid šachu.

Hrací systém zůstává, 9 kol, tempo 2x15 minut + bonifikace 5 vteřin za provedený tah. Akce to bude opět příjemná a pohodová, nikdo se nemusí obávat, že by snad přišel o nějaké ty ELO body. Zato cen bude připravených mnoho, pro ty nejlepší v celkovém pořadí i pro medailisty v krajském přeboru. Odměněni budou i ti, kteří se umějí dobře trefit na konkrétní příčky celkového pořadí. Krásnou cenu získá 28. šachista (viz roční konání turnaje) a pro odměnu si dojdou všichni, kteří skončí na "kulatých" příčkách, tedy např. 20., 30., 40....... Oceněni budou i nejmladší a nejstarší účastník turnaje. Na snímku z loňského ročníku: nejstarší účastník Bohuslav Kořínek (Sokol Litvínov-Lom) a nejmladší účastnice Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec).

Během polední pauzy mohou šachisté poobědvat v okolních restauracích, pizzeriích nebo zařízeních rychlého občerstvení, kterých v rozkvetlém teplickém centru stále přibývá, mohou ochutnat také čerstvé lázeňské oplatky. Milovníci prvoligového fotbalu se po slavnostním vyhlášení výsledků mohou přesunout do nedaleké AGC Arény Na Stínadlech na zápas FK Teplice - Zbrojovka Brno.

Přijďte si 12. května užít pohodovou rapidovou sobotu, setkáte se tu s přáteli, zavzpomínáte na vynikajícího šachistu a kamaráda Antonína Drvotu. Těší se na vás ředitel turnaje Radek Bayer, hlavní rozhodčí Ing. Vladimír Hadraba i další členové organizačního týmu.

Lenka Stránská

Proposice

Stránka turnaje