Okresní kolo přeboru škol: Boje v okresech začaly opět v Chomutově

chomutovském Domečku se ve středu 1. listopadu 2017 hrálo okresní kolo přeboru škol. Velké boje o prvenství ve třech kategoriích probíhaly celé dopoledne, turnaje se celkem zúčastnilo 57 hráčů a hráček.

V nejmladší kategorii 1. stupně základních škol slavila vítězství ZŠ Duhová cesta Chomutov. Na druhém místě se umístila ZŠ Heyrovského Chomutov. Třetí příčka patří ZŠ Písečná Chomutov. V kategorii základní školy II. stupeň si prvenství vybojovala ZŠ Duhová cesta Chomutov, za níž byla o jediný bod ZŠ Hornická Chomutov a další místo patřilo ZŠ a MŠ Strupčice. Mezi středními školami vyhrála SPŠ a VOŠ Chomutov (na snímku vlevo), druhé bylo Gymnázium Chomutov a třetí ESOZ Chomutov. Vítězové a druhé týmy postupují do krajského kola, v kategorii II. stupeň ZŠ postupuje i třetí tým v pořadí. Krajské kolo se bude hrát 23. ledna 2018 v Litoměřicích.

V jednotlivcích nejlepšího výsledku dosáhli Matěj Kovač (ZŠ a MŠ Strupčice) mezi nejmladšími, Jakub Šťastný (ZŠ Školní Kadaň) v kategorii ZŠ II. stupeň a Lukáš Janoušek (SPŠ a VOŠ Chomutov, na snímku vlevo) ve středoškolské kategorii.

Nejlepšími dívkami byly středoškolačka Magdaléna Zahradníková (Gymnázium Chomutov) a Adéla Čmejlová (ZŠ a MŠ Strupčice) v prostřední kategorii.

Kompletní výsledky turnaje jsou na této stránce.