Okresní kolo přeboru škol: Lounský okres zná postupující

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 proběhlo v Postoloprtech okresní kolo Přeboru školních družstev. Zúčastnilo se ho 10 týmů z lounského okresu. V kategorii středních škol poprvé v historii zvítězila Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická Žatec. To, že se v Žatci hrají dobré středoškolské šachy, potvrdilo i druhé místo žateckého gymnázia. Třetí skončilo Gymnázium V. Hlavatého Louny a čtvrtá Obchodní akademie a Střední odborná škola gen. F. Fajtla, rovněž z Loun. První dva týmy postupují do krajského kola.

I kategorie 2. stupeň ZŠ má dva postupující. Vítěze, Gymnázium V. Hlavatého Louny, doprovodí 23. ledna 2018 do Litoměřic družstvo domácí ZŠ Postoloprty. Třetí místo si v této kategorii vybojovala ZŠ P. Holého Louny.

Z kategorie první stupeň ZŠ postupuje do krajského kola jen vítězná ZŠ Postoloprty. Stříbro mezi nejmladšímí vybojoval tým ze ZŠ P. Holého v Lounech (družstvo je na snímku vlevo).

Nejlepšími hráči v jednotlivých kategoriích byli vyhlášeni: Michal Volf (OA a SOŠZE Žatec), Matyáš Černíček (Gymnázium VH Louny) a Josef Kresl (ZŠ Postoloprty). Nejlepší dívkou turnaje byla Nikola Partyková (ZŠ Postoloprty) a nejmladší účastníci, Natálie Lefflerová a Adam Pffleger, kteří reprezentovali ZŠ P. Holého v Lounech.

Radek Ulrych

Stránka turnaje s kompletními výsledky