Srbický rapid: Pohoda, klídek, gulášek

Šachové prázdniny se překulily do druhé poloviny a nová sezóna už je za dveřmi. No a nejlépe se můžete rozehrát hned v sobotu 2. září 2017. ŠK Teplice pořádá 2. ročník turnaje Srbický rapid. Z názvu je jasně patrné, kde a jakým tempem se bude hrát, ale obě informace ještě upřesním.

Akce se uskuteční v Srbicích u Teplic, oblíbené šachové lokalitě posledních let. K šachovým stolům se opět bude usedat v Kulturním domě Srbice, hned vedle Hospody u Babky, naproti Obchodnému centru Olympia. Tempo je stanoveno na 2 x 15 minut + 5 vteřin za provedený tah. Kdo by snad měl obavu, že mu hned po prázdninách klesne ELO, může být tentokrát klidný, turnaj se naštěstí nikam nezapočítává.

Na snímku medailisté z loňského ročníku (zlato Michal Horák uprostřed, stříbro Karel Nudčenko vlevo, bronz Ivan Žahour vpravo).

Vklad do turnaje je mírný, 50 Kč za hráče včas přihlášeného. Účastníci si mohou objednat prostřednictvím pořadatelů oběd, guláš s knedlíkem. Po dobu konání turnaje bude k dispozici rozmanité občerstvení hned vedle hracího sálu.

Ceny získá minimálně 30 nejúspěšnějších účastníků turnaje. Akce je určena pro šachisty všech věkových kategorií, muže i ženy, trenéry i jejich žáky, zahrát si mohou i neregistrovaní…. Hlásit se můžete – viz vzpomínka na Chalupáře - ,,vodteď“, veškeré další informace najdete v propozicích zde.

Přijeďte tedy zahájit šachovou sezónu 2017/2018 v sobotu 2. září do Srbic, čekává vás rapid ,,pohoda, klídek, gulášek“ a poprázdninové setkání s šachovými přáteli.

Lenka Stránská

Startovní listina