Teplice Open: Skončil již XIII. ročník

Ve dnech 16. - 24. června 2018 se konal již XIII. ročník mezinárodního šachového turnaje Teplice Open. Této nejprestižnější šachové akce v našem kraji se zúčastnilo celkem 175 hráčů z 24 zemí světa. Na startovní listině se sešlo 16 GM, 19 IM, 23 FM a 2 WIM.

Celkovým vítězem se stal Jevgenij Romanov z Ruska, stříbrný skončil jeho krajan Jevgenij Vorobjov, bronz získal Dastan Muhammed Batuhan, všichni uhráli 7/9, rozhodlo pomocné hodnocení. Podrobnější informace najdete na stránkách pořadatelského oddílu.

Turnaj v lázeňském městě se již tradičně konal zároveň jako krajský přebor v kategoriích mužů, žen, S50, H20, H18, D20 a D18. Přeborníkem mezi muži se stal Jiří Horák z Jirkova, druhý skončil domácí Jan Rubeš a třetí Radomír Volek z Loun. Mezi hráči kategorie nad 50 let zvítězil opět Jiří Horák, na dalších medailových příčkách se umístili Miloš Kozák a Václav Valeš.

Kategorie žen, D20 i D18 měly jednu společnou vítězku, Elišku Mrišovou. Stříbrnou ženou se stala Michaela Šaffová a bronzovou Marie Bažantová.

Pro dvě zlata si došel Adam Luboš Polanský, který zvítězil mezi H20 i H18. V kategorii H18 obsadil druhou příčku Pavel Šmíd (na snímku u článku) a třetí Lukáš Lieber, mezi H20 byl druhý Gustav Brejník a třetí Pavel Šmíd.

Členové Ústeckého krajského šachového svazu si došli pro ceny i v několika kategoriích hlavního turnaje Teplice Open. Nejmladším účastníkem byl Vojěch Gorej, narozen v roce 2010. Nejlepším hráčem S60 byl opět Jiří Horák, kterému se turnaj mimořádně vydařil. A tu úplně největší cenu, plyšového skokana zeleného získal Lukáš Lieber, v posledním kole dokázal porazit hráče, silnějšího o cca 480 ELO bodů.