Grand Prix Teplice: Bedna bude opět v provozu

V sobotu 6. dubna 2019 se v Teplicích uskuteční 16. ročník turnaje žáků a dorostenců v rapid šachu. Turnaj je zařazený do seriálu Grand Prix a bude již šestým dílem v této sezóně.

Turnaj se koná na počest pana Jindřicha Trapla u příležitosti jeho nedožitých 77. narozenin. Účastníci i trenéři a rodiče si opět budou moci v hracím sále připomenout šachové úspěchy IM Trapla, ale i osobnost tohoto vynikajícího trenéra mládeže.

O poháry, medaile i věcné ceny se bude bojovat ve školní jídelně teplického gymnázia, kousek od historického a lázeňského centra města. Nedaleké parkoviště v Alejní ulici bude tentokrát k dispozici šachistům bez problému, protože FK Teplice v tomto termínu hraje venku.

Slavnostní zahájení Grand Prix Teplice proběhne v 10 hodin, prezentace bude probíhat již od 8:30. Jistotou je možnost objednání oběda (kuřecí řízek s bramborem), prodej kávy a čaje, připravené malé občerstvení a studené nápoje pro hráče zdarma. Nadále platí, že  při Grand Prix v Teplicích si ti nejlepší mohou vyskočit na opravdovou bednu, jako třeba loni tři nejúspěšnější mladší žákyně Marie Capová, Lucie Očenášová a Nikola Partyková (viz foto). Novinkou je možnost navštívit třeba  po turnaji unikátní nově otevřený nedaleký bazénový komplex s léčivou vodou Thermalium Teplice.

Lenka Stránská