Grand Prix Teplice: Bedna byla opět v provozu

Předposlední turnaj seriálu Grand Prix mládeže se konal v sobotu 6. dubna 2019 v Teplicích. Hrálo se v jídelně v ulici Čs. dobrovolců.

V mladších žácích vyhrál turnaj Petr Mikoláš, druhý byl Jakub Jindra (oba TJ Klášterec) a třetí Petr Hoke (Slavoj Litoměřice). Ve starších žácích bylo pořadí 1. Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK), 2. Miroslav Jirásko (Chess Most), 3. Dan Werner (Spartak Ústí). Mezi dorostenci zvítězil Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice) před Nikitou Kovalem (ŠK Teplice) a Danielem Maškem (SK Děčín). Nejlepšími dívkami byly Lucie Očenášová a Lada Semová (obě ŠK Teplice). Nejúspěšnější hráči a hráčky byli oceněni na opravdových stupních vítězů, takže si mohli zkusit vyskočit na bednu.

Na snímku vlevo: i v roce 2019 si mají v Teplicích na šachovém turnaji děti kde hrát!

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde.

Průběžné pořadí na medailových pozicích seriálu zůstalo v kategoriích dorostenců a mladších žáků nezměněno. Vítězství mezi dorostenci obhájil již po šestém turnaji litoměřický Gustav Brejník. Ve starších žácích se do první trojky prodral novoborský Matěj Hurtík a stále drží naději na celkové 1. místo, které nyní drží teplický Jan Václavík před ústeckým Danem Wernerem.

Závěrečný ceremoniál Grand Prix se uskuteční první sobotu v květnu 2019 po Jarním turnaji v Chomutově.