Jarní turnaj: Vítězí Petr Mikoláš, Jan Václavík a Daniel Mašek

První květnovou sobotu se v Chomutově hrál XIX. ročník Jarního turnaje mládeže, který byl zařazen do XVII. ročníku serálu Grand Prix mládeže ÚKŠS.

V kategorii mladších žáků vyhrál Petr Mikoláš (TJ Klášterec), před Ondřejem Davidem a Martinem Michaelem Mikulkou (oba Spartak Ústí). Mezi staršími žáky bal první Jan Václavík (ŠK Teplice), druhé místo patřilo Danu Wernerovi (Spartak Ústí) a třetí skončil Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK). V dorostencích bylo pořdí: 1. Daniel Mašek (SK Děčín), 2. Josef Řezáč (TJ Klášterec) a 3. Nikita Koval (ŠK Teplice).

Nejlepšími dívkami byly mladší žákyně Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) a starší žákyně Lada Semová (ŠK Teplice). Nejmlašími účastníky se stali Šimon Medek (KŠ Štětí) a Lucie Očenášová (ŠK Teplice).

Po skončení turnaje se vyhlašovalo i konečné pořadí seriálu Grand Prix.

U mladších žáků byl suvereném sezóny děčísnký Vojtěch Gorej, druhý skončil klášterecký Petr Mikoláš a třetí příčka patří ústeckému Davidu Ondřejovi. V kategorii starších žáků loňské prvenství obhájil Matěj Hurtík (1. Novoborský) před teplickým Janem Václavíkem a ústeckým Danem Wernerem. Dorosteneckou kategorii vyhrál potřetí za sebou Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice) a získává putovní pohár seriálu do trvalého vlastnictví. Druhý dorostenec v pořadí se jmenuje Daniel Mašek (SK Děčín) a třetí Josef Řezáč (TJ Klášterec).

Nejlepšími dívkami v kategorii mladších žáků byly 1. Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec), 2. Lucie Očenášová a 3. Linda Slívová (obě ŠK Teplice). Ve starších žácích nejlepší dívky skončili v pořadí 1. Lada Semová (ŠK Teplice), 2. Eliška Jirotová (KŠ Štětí) a 3. Karolína Marková (Šachy Štěpán) a v dorostencích 1. Kateřina Marková (Šachy Štěpán) a 2. Eliška Mrišová (ASK Lovosice).

Celkové výsledky turnaje i konečné pořadí seriálu jsou zde na stránce turnaje.