Krajský přebor jednotlivců: Hledáme pořadatele

Vrcholná krajská akce, Krajský přeboru mužů, žen, juniorů a juniorek v praktickém šachu, hledá pořadatele. Výkonný výbor ÚKŠS chce dát prostor případným dalším uchazečům o pořádání turnaje. Turnajů ve vážném tempu v našem kraji mnoho nemáme, nicméně někdo může vzít tento konkurz jako impuls k pořádání nové akce.

STK a KM vyhlašují společný konkurz na pořádání Krajského přeboru mužů, žen, juniorů a juniorek 2019 v praktickém šachu. Konkurzní podmínky najdete v příloze tohoto článku. Zájemci se mohou hlásit do 31. prosince 2018.

PřílohaVelikost
Konkurz - KP v praktickém šachu.pdf327.39 KB

dotazy

Znamená to tedy, že se pořadatelé teplického Openu zřekli krajského přeboru ?A jak to dopadlo s konkurzem na krajský přebor v rapidu šachu v kategorii mužů, žen, juniorů a juniorek. Pokud se nepletu, tak konkurz měl uzávěrku 30.9.2018

Odpověď

Ahoj Radku,taky jsem si uvědomil, že nebyla zveřejněna vítězná nabídka minulého konkurzu - včera při zveřejnění tohoto konkurzu jsem ji dal tam kam patří, najdeš ji v sekci STK, pod příslušnou soutěží, je znění konkurzu i vítězná konkurzní nabídka.Jinak konkurz na tento KP vzešel z iniciativy VV, jak v tomto článku píšu. 

informovanost

Ahoj Michale, díky moc za info. Aspoň někdo. Jinak informovanost od vedení ÚKŠS na krajských stránkách notně pokulhává. Podívej se na VV - informace, je konec roku a stále chybí zápis z letošní konference...ten jsem ani nedostal mailem...ať se chytí za nos ten, kdo je za to zodpovědný...tj. celý výkonný výbor!

odpověď

1. Jako člen VV jsem byl informován, že se ho zřekl klub, který ho pořádal. Proto je vypsán konkurz. 2. V případu rapid šachu jsem byl informován STK + KM, že byly dvě nabídky na všechny rapid soutěže. Obě od Spartaku Ústí. Vybrána byla ta "květnová" při Festivalu. Upřednostňoval bych 30.12., ale napsal jsem, že vím, že dle vypsaného termínu by nesplňovala den (to nás překvapilo ve znění konkurzu), byť o dva dny a dotace by stačila 2019. Proto jsme dali nabídky dvě, jedna z nich, která vše splňuje. Nikdo další se do termínu nepřihlásil.

Nový pořadatel turnaje Teplice Open

Výkonný výbor ŠK Teplice, spolek rozhodl většinou hlasů, že nemá zájem pokračovat v pořádání mezinárodního šachového turnaje Teplice Open. Letošní XIII. ročník byl tedy pro ŠK Teplice, spolek jako pro pořadatele turnaje ročníkem posledním. Jiří Škapa, Milan Maščák a já, kteří jsme turnaj organizovali, se domníváme, že by byla škoda tento turnaj, který si již vydobyl nejen národní, ale i mezinárodní renomé, dále nepořádat. Byla by to ztráta pro šachový život v naší zemi, pro hráče, kteří se turnaje pravidelně účastní a škoda také pro naše město i kraj, které turnaj propaguje. Shodli jsme se tedy na tom, že budeme v organizaci turnaje pokračovat. Rozhodnutí Výkonného výboru ŠK Teplice, spolek nás tak přinutilo založit subjekt nový, který bude turnaj pořádat dále. Turnaj Teplice Open bude tedy od roku 2019 pořádat Šachový klub Teplice, spolek. Pozor na záměnu s ŠK Teplice, spolek. Kdo bude pořádat Krajský přebor, rozhodne konkurz. Šachový klub Teplice, spolek má zájem o pořádání Krajského přeboru ÚKŠS 2019 v praktickém šachu  mužů a žen, juniorů H18, H20 a juniorek D18 a D20 v rámci mezinárodního turnaje Teplice Open ( 15.-23. června 2019 ) a přihlásí se do konkurzu. Krajský přebor ÚKŠS se hraje v rámci teplického turnaje od jeho prvního ročníku. Po třinácti letech trvání turnaje  není třeba ho představovat. Hraje se v pěkném prostředí Estrádního sálu teplického Domu kultury a pokračovalo by se v tradici. Pořadatel turnaje Teplice Open Šachový klub Teplice, spolek je schopen zajistit veškeré podmínky pro konání Krajského přeboru. Šachisté z Ústeckého kraje mají na turnaji slevu ze startovného a výhodou pořádání krajského přeboru v rámci otevřeného mezinárodního turnaje Teplice Open je také to, že si šachisté z Ústeckého kraje mohou změřit své síly nejen s ostatními hráči z České republiky ale také s našimi i zahraničními velmistry a mezinárodními mistry. www.tepliceopen.cz

oprava v propozicích

Pavle, oprav prosím v propozicích v extra podmínkách název vašeho spolku. Zůstal ti tam název - ŠK Teplice, spolek...DÍKY

Díky, Radku.

Děkuju za upozornění, Radku. Bylo to trochu skryté a nikdo z nás si toho nevšiml. Hlavní chyba je ale na moji straně. Dík.