Litoměřický pohár: Vojtěch Gorej počtvrté první

První březnová sobota byla v Litoměřicích zasvěcena mládežnickému šachu. Hrálo se tam páté dějství seriálu Grand Prix - Litoměřický pohár.

V kategorii mladších žáků počtvrté v této sezóně vyhrál děčínský Vojtěch Gorej, druhý skončil klášterecký Petr Mikuláš a třetí místo obsadil kralupský Michal Langmaier. Ve starších žácích bylo pořadí 1. Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK), 2. Jan Václavík (ŠK Teplice), 3. Matyáš Josef Hrazdíra (Slovan Varnsdorf). Mezi dorostenci kraloval Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice) před Václavem Paulusem (Slovan Varnsdorf) a Danielem Maškem (SK Děčín).

Nejlepšími dívkami byly vyhlášeny mladší žákyně Marie Capová (TJ Klášterec) a starší žákyně Lada Semová (ŠK Teplice) na snímku u článku.

Kompletní výsledky turnaje a fotky jsou na této stránce.

Po pěti turnajích seriálu (zbývají ještě dva) si upevnil vedení v kategorii mladších žáků Vojtěch Gorej (SK Děčín) a nemůže již být předstižen, což znamená jeho první vítězství v celkovém hodnocení Grand Prix. Druhé místo si upevnil Petr Mikuláš (TJ Klášterec), který může být předstižen již jen teoreticky, kdyby Aleš Krupka vyhrál poslední dva turnaje seriálu a ztratil v nich jen 2 body. Na třetí místo se dostal Ondřej David (Spartak Ústí). O třetí místo ještě budou velké boje.

Ve starších žácích se na první dvě místa dostali Šimon Peroutka (Sokol Údlice) a Jan Václavík (ŠK Teplice), kteří přeskočili aktuálně třetího Dana Wernera (Spartak Ústí). Situace v této kategorii je v boji o medaile vyrovnanější než u mladších žáků.

U dorostenců jde do vedení Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice), který z 3. místa přeskočil aktuálně druhého Daniela Maška (SK Děčín) a třetího Josefa Řezáče (TJ Klášterec).