MČR družstev mladších žáků u Jihlavy: Spartak Ústí na rekordním 4.místě

Velký úspěch vezou mladší žáci ŠK Spartaku Ústí n.L. z Třeště u Jihlavy, mezi 28 postupujícími z krajských přeborů obsadili skvělé 4.místo, nasazení byli desátí.  V pátek a sobotu prohráli jen s Polabinami Pardubice, dvakrát remízovali 3:3 a před závěrečnými 2 koly byli na bronzové stupínku. Ovšem čekali je v 8.kole bezkonkurenční říčanští s hostem Fiňkem, kteří nakonec brali zlato se sto procenty bodů. Po prohře a poklesu na 7. místo však zmobilizovali naši síly na kolo poslední a s nebezpečným VŠCHT Č. Budějovice se výhrou vrátili těsně pod stupně vítězů za Říčany, Frýdek-Místek a Hradec Králové na 4.místo.

Druhým postupujícím z KP našeho kraje bylo "B" družstvo stejného klubu, nasazené jako poslední. Skončili 27. při jedné výhře (překvapili hned v prvním kole 14.nasazenou Pandu Rychnov n.K. výhrami na prvních 4 šachovnicích, celkově 4:2) a poté 2 remízách 3:3. Tou druhou v posledním kole s A64 Grygov se odpoutal ŠK Spartak Ústí "B" z posledního místa na 27.

4.místo je rekordem klubu ŠK Spartak i rekordem klubu našeho kraje, po 5 pátých místech (Ústí, Most, Teplice ... viz číst dále).

Celkové výsledky   Výsledky družstva, jednotlivců (soupiska):  ŠK Spartak Ústí A   ŠK Spartak Ústí B

V pořádajícím týmu byli zástupci našeho kraje...

ředitelem soutěže pořádaného po hlavičku spolku "Pat a Mat" (Neratovice - Roman Burda) byl ústecký Michal Mach, rozhodčími Roman Burda, hlavním litoměřický Josef Lácha, on-line východočech Martin  Šmajzr, u počítače nasazoval Michal Sliva (Ústí).

Skvělý tým pořadatelů zajistil vše pod jednou střechou s krásným sálem. V areálu byly i fotbalové hřiště s umělým povrchem, klasické velké s brankami na šířku. K tomu možnost koupaliště (sleva pro účastníky) o sobotní podvečer a návštěvu muzea betlémů, jednich z největších v republice.

"Výlet" si velká výprava ústeckých moc užila, své kouzlo mělo že se jelo vlakem (třemi tam a čtyřmi zpět), děti i dospělí říkali že lépe než auty. Fotbálek se hrál večer i ráno po včasné snídani před šachami pro dobré naladění ke hře a také ještě za příjemného počasí parného dne.  S výpravou pomáhali otcové dětí Michal Mrkvan, Martin Mikulka, Jan Mittelbach.

V áčku hostovala Josefína Dudková, její reprezentační brácha se domluvil na pomoc pořadatelům, maminka malé Pepi byla také součástí naší výpravy; Na konci 80. a začátku 90.let hrávala v mládeži za Podbořany.  V béčku ze Štětí Lukáš Lev (stejně jak v KP) a držel první desku.

Skvělé umístění bylo odměnou za snahu při partiích i krátkých přípravách a rozborech. Hlavně však za dlouhodobou tréninkovou a turnajovou činnost úspěšné generace ústeckých 2007 a ml.

Z historie úspěchů klubů našeho kraje této soutěže

Spartak Ústí v historii od roku 1991 skončil nejlépe 5. a to při své první finálové účasti 1993 v Čeladné u Frýdku-Místku v sestavě: Lukáš Krsek, Jiří Iša, Jiřina Konečná, Šimon Štěpán, Pavel Baloun, Roman Marschner. Cestovalo se k polským hranicím 2x šesti vlaky. 5.místo ještě také v Klatovech 2011 - sestava/výsledky 2011 Ústí.

Z našeho kraje skončil také 2x na 5.místě CHESS Most. V roce 2012, byť byl vyhlášen čtvrtý, ale po opravě výsledků (které se netýkaly zápasů ani klubu Chess Most, se posunul na 5.místo. Sestava výsledky 2012 Most. Pod hlavičkou DDM uhráli mostečtí také 5.místo 2010 - sestava/výsledky. Jednoho pátého místa (jako až 17. nasazení) dosáhl Bonex Teplice - vše se sestavou

Doplnění historie úspěchů

....a ještě doplním, že zmiňované 5. míslo obsadil kromě Ústí a Mostu i tým z Teplic! Bylo to v roce 2005 v Kroměříži a sestava ve složení Rubeš J., Stránský, Rubeš V., Tilgner, Stránská a Toman si užila ohromnou radost hlavně po vítězství nad vedoucím týmem na první desce v osmém kole....tepličtí na Hané vyhráli 6 zápasů z 9 a 5. příčka byla ohromným překvapením, nasazeni byli jako 17.....

doplnění článku

Děkuji Lenko, pátral jsem včera ve vlaku v historii soutěže a tento rok mi unikl. Doplněno na dvou místech do článku, tedy 5x patý skončil zástupce našeho kraje.