MČR v bleskovém šachu: Helena Grussová hrála o medaile

Velká výprava našeho kraje se zúčastnila rekordně početného Mistrovství ČR v bleskovém šachu (celkem 316 mužů a 48 žen).

Mezi ženami se v předposledním kole utkala o medaile naše Helena Grussová z Klášterce, průběžně 3., s budoucí vicemistryní, která i druhou příčku v té chvíli držela, Olgou Sikorovou z Třince (foto). Útok ne medaile sice Heleně nevyšel, ale předvedené výsledky a nakonec uhájení první desítky je pěkným úspěchem. Hned tři místa za Helenou získala 13.místo Míša Šaffová z Litvínova.

Z mužů byl od nás nejlepší 21. Jan Rubeš z Teplic. I další dva Honzové skončili ve tetí desítce, Jan Vykouk a podbořanský Jan Balín. Mezi rozhodčími jsme měli také zástupce, Michala Babičku, bojujícího o mezinárodní tituly i v této potřebné disciplíně.
 Jan Vykouk v samostatně vyhodnocované juniorské kategorii obsadil bronzovou příčku. Na závěr se vyhodnocoval různá ocenění a Honza obdržel za rok 2018 titul "talent roku".

Nádherné fotky, momentky, od Vladimíra Jagra

Pořadí muži   Pořadí ženy
Článek šachového svazu s odkazem na TV reportáž  Na ČT 4 hodinový sestřih 29.12.  ve 13:35.