Memoriál Antonína Drvoty: K vidění byli tučňáci

V sobotu 11. května 2019 se v Teplicích konal již XXIX. ročník Memoriálu Antonína Drvoty. Turnaj v rapid šachu se hrál na devět kol, zúčastnilo se ho celkem 88 hráčů z našeho regionu i dalších krajů.

Celkovým vítězem se stal FM Jan Rubeš z pořádajícího oddílu ŠK Teplice, druhý skončil GM Petr Neuman a třetí FM Jiří Gregor. Nejstarším účastníkem byl Jiří Tejkal, nejmladší domácí Linda Slívová získala originální šachovou soupravu, kde hrají růžoví tučňáci proti černým (na snímku vlevo).

Zlato mezi ženami získala ústecká Marie Bažantová. První místa ve svých kategoriích obsadili starší žák Lukáš Lieber, mladší žák Jiří Kleker, starší žákyně Lada Semová a mladší dívka Eliška Jirotová. Nejlepší trefu prokázal děčínský Jindřich Papay, obsadil 29. příčku, která odpovídá číslu ročníku a odnesl si tak speciální cenu.

Duo ředitel a rozhodčí Radek a Radek (Bayer a Škuthan) zvládlo organizaci celého turnaje na jedničku, hráči si opět při pohodovém turnaji zavzpomínali na skvělého teplického šachistu Antonína Drvotu.