Mistrovství Čech v Mostě: Linda Slívová mistryní, Vláďa Veverka postupuje!

Velký úspěchem, nejen pořadatelským, skončilo mistrovství Čech nejmladších kategorií pořádané ŠK Most. Linda Slívová (ŠK Teplice) vybojovala titul za první místo v kategorii D10, získala 5 bodů. Domácí Vláďa Veverka statečně bojoval o postupové místo na finálové MČR H10, což se mu podařilo 6.místem, když obehrál špičku a tak mu skvělým pom. hodn. stačilo 6 bodů.

Úvodní foto jmenovaných - zdroj ŠK Teplice. Fotky pořadatele.

V kategorii do 8 let se blýskl 8.místem ústecký Martin Mikulka, kterého nezlomily 3 úvodní prohry, naopak, pak soupeře válcoval 6 výhrami. Lucka Očenášová (ŠK Teplice) se 4 body byla 6. nejlepší dívkou.

I další naši krajští zástupci v kat do 10 let a do 8 let statečně bojovali, hrál se za naší krajské účasti i doprovodný open

V "desítkách" získali 4 body povrlský 36. Marcel Marek a údlický 37. Martin Bojtár. 51. se 3 body skončil ústecký Lukáš Huja, hrající 5x týdně hokej a stííhající ještě 2x týdně šachy. Linda a Lukáš z našeho kraje budou hrát HD 10 i další sezónu.

V osmičkách dále 4 body získal Petr Hoke ze Slavoje Litoměřice (syn úspěšného šachisty) a 3,5 bodu Nguyen Ta Xuan ze 4. ZŠ Most.

V opnu, přímý postupující na MČR H10, Vojta Gorej (ŠK Děčín), stějně tak teplický Filip Franta Očenáš, se drželi na medailových příčkách, nakonec 4.místo Vojty a 7.místo Filipa. Skvělé, že si vyzkoušeli turnaj i školáci kroužku Jarky Korschnerové ze ZŠ, již registrovaní pod ŠK Most, Jiří Macal a Marek Soukup, oba získali 3 body. A také dobře, když amatéřští šachisté v roli rodičů malých šachistů se pustí do turnajů, Jan Gorej získal 9.místo za 4,5 bodu.

A jak referuje z týmu pořadatelů (moc děkujeme a blahopřejeme především Miroslavu Korschnerovi a Václavu Veverkovi, klubu ŠK Most) Václav Veverka:

Mostecký turnaj pro děti do 8 a 10 let se opravdu vydařil. Na zahájení této prestižní mládežnické akce dorazil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který provedl slavnostní zahájení tahem pěšcem proti mosteckému Vladimírovi Veverkovi. Na úvod popřál štěstí a dobré výsledky i mostecký primátor Jan Paparega, paní ředitelka Alena Lorenzová ze 4.ZŠ Most, kde probíhá šachový kroužek a  ředitel hotelu Cascade Jiří Madej. Velké poděkování patří sponzorům a partnerům této akce jako jsou společnosti Nemak Czech Republic, s.r.o., Nexen Tire Europe, s.r.o., Vršanská uhelná a.s., Ri okna a.s., Stavers s.r.o., Ústeckému kraji a městu Most. Turnaj obsahoval několik doprovodných programů jako přednášky od šachového velmistra Roberta Cveka, simultánky s mosteckým rodákem mezinárodním šachových mistrem Janem Vykoukem a Pavlem Haase.
Ředitel turnaje Miroslav Körschner v neděli ve 14h společně se senátorkou Alenou Dernerovou ukončil turnaj a tři nejlepší si odnesli poháry, medaile, diplomy a odměny. Každý z účastníků obdržel několik dárků a pamětní list.