Mostecký rapid: Vítezí Vojtěch Gorej, Jindřich Jusko a Gustav Brejník

V sobotu 9. února 2019 se konal v Mostě další díl seriálu Grand Prix mládeže - Mostecký rapid.

V nejmladší kategorii zvítězil (letos již potřetí) Vojtěch Gorej z SK Děčín, druhá skončila nejlepší dívka Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) a třetí místo  obsadil Aleš Krupka (DDM Postoloprty). Ve starších žácích vyhrál Jindřich Jusko (SK Děčín) před Matějem Hurtíkem (1. Novoborský ŠK) a Tomášem Sichrovským (ŠK Česká Lípa). Nejlepší dívkou byla Eliška Jirotová (KŠ Štětí). V dorostenecké kategorii byl nejlepší Gustav Brejník (Slavoj Litoměřice), druhý nejlepší pak Nikita Koval (ŠK Teplice) a třetí nejlepší Daniel Mašek (SK Děčín).

Turnaje se zúčastnilo 75 hráčů a hráček. Na snímku vítěz starších žáků Jindřich Jusko před 1. kolem.

Kompletní pořadí turnaje je na jeho stránce zde.

V průběžném pořadí seriálu upevnil vedení v mladších žácích děčínský Vojtěch Gorej, druhý je stále klášterecký Petr Mikoláš a na třetí místo se vyšvihla jeho oddílová kolegyně Kateřina Kalynčuková.

Změna ve vedení pořadí se odehrála ve starších žácích. Tam je nyní první ústecký Dan Werner, který vystřídal aktuálně třetího teplického Jana Václavíka. Na druhé místo se dostal údlický Šimon Peroutka. Vítěz turnaje Jindřich Jusko se prodral do první desítky, zatím na místo sedmé.

Ke střídání stráží v průběžném vedení došlo i v kategorii dorostenců. Tam si první dvě místa prohodili nyní vedoucí Daniel Mašek (SK Děčín) a Josef Řezáč (TJ Klášterec). Třetí zůstává litoměřický Gustav Brejník.