O pohár města Štětí: Vítězí Vojtěch Gorej, Šimon Peroutka a Václav Paulus

V sobotu 26. ledna 2019 se konalo ve Štětí třetí pokračování seriálu Grand Prix mládeže - O pohár města Štětí.

V kategorii mladších žáků s plným počtem bodů zvítězil děčínský Vojtěch Gorej před kláštereckým Petrem Mikolášem a povrslkým Marcelem Markem. Kategorii starších žáků ovládl údlický Šimon Peroutka, druhý skončil teplický Jan Václavík a třetí místo patřilo exúdlickému Janu Součkovi. Dorostenecká kategorie měla pořadí: 1. Václav Paulus (1. Novoborský ŠK), 2. Karel Chaloupka, 3. Gustav Brejník (oba Slavoj Litoměřice).

Nejlepšími dívkami byly vyhlášeny mladší žákyně Linda Slívová (ŠK Teplice, na snímku vlevo), starší žákyně Karolína Marková a dorostenka Kateřina Marková (obě Šachy Štěpán).

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

V průběžném pořadí seriálu vede v mladších žácích Vojtěch Gorej před Petrem Mikolášem a Marcelem Markem. Pořadí je tedy stejné jako v turnaji ve Štětí.

V kategorii starších žáků se do vedení dostal Jan Václavík před Dana Wernera (Spartak Ústí), na třetím místě zůstal i přes vítězství Šimon Peroutka.

Mezi dorostenci si prohodili pořadí na prvních dvou místech Josef Řezáč (TJ Klášterec) a Daniel Mašek (SK Děčín). Na třetí místo se dostal bronzový ze Štětí Gustav Brejník.

Kompletní pořadí seriálu po jednotlivých turnajích.