Okresní kolo přeboru škol: Na Litoměřicku hrálo 12 družstev

Dne 29. 11. 2018 proběhlo okresní kolo přeboru škol v šachu litoměřického okresu. Turnaj uspořádal Klub šachistů Štětí a zúčastnilo se ho 12 družstev ve dvou kategoriích. Kategorie žáci 6. - 9. tříd ZŠ a nižší ročníky 8letých gymnázii a studenti a žáci středních škol. Do kategorie žáci 1. - 5. tříd ZŠ se nepřihlásilo žádné družstvo.

Turnaj se konal ve velkém sále kulturního střediska města Štětí.  Celkem 52 hráčů a hráček se utkalo na 24 šachovnicích ve společném turnaji o sedmi kolech. Bylo vidět, že si to všichni užívají a souboje, které svádí, je baví. Po dobojování poslední bitvy, byly vyhlášeny výsledky pro každou kategorii zvlášť.

V kategorii žáci 6. - 9. tříd ZŠ a příslušných ročníků 8letého gymnázia zvítězilo družstvo ZŠ Školní Štětí „A“, na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ Masarykova Litoměřice a třetí místo obsadilo družstvo ZŠ Školní Štětí „B“. Všechna tato družstva postupují do krajského kola.

V kategorii studenti a žáci středních škol zvítězilo družstvo Gymnázium J. Jungmanna Litoměřice, na druhém místě se umístilo družstvo SŠ a MŠ Jarošova Litoměřice „B“ a třetí místo obsadilo družstvo SŠ a MŠ Jarošova Litoměřice „A“. V této kategorii postupuje pouze družstvo na prvním místě.