Podzimní kemp: Opět na Svatého Václava do Lužických hor

Aktualizováno 27.9. o program, skupiny. V 10.hodin v pátek se těšíme. 

Vloni jsme nalezli moc hezké místo v srdci Lužických hor s výhledem na nejvyšší horu Klíč. Sportovní areál s ubytováním v bungalovech (možno i v budově či v chatkách s vytápěním) a hlavně pěknými klubovnami vybavenými i projektory k tréninku. Se stravou včetně raních švédských stolů jsme také byli nadmíru spokojeni.

Letos od pátečního dopoledne na Svatého Václava 28.9. do neděle 30.9. místo zopakujeme. Trenéry budou nejlepší hráči z kraje, kteří se ve velké míře věnují práci s mládeží, Jan Balín  a Jan Rubeš. Hlavním vedoucím a trenérem je Pavel Chrz. Dále pak zdravotnice a další trenér dle počtu účastníků. Dotovaná cena pro členy našeho kraje při včasné přihlášce do pátku 14.9.

Zveme juniory a žáky z krajských listin talentů, nadějí. Ale i další snaživé, kteří mají zájem o kvalitní trénování (požádajte však klubového trenéra o doporučení). Vše za dotovanou cenu. Za plnou cenu jsou zváni i mladí šachisté z jiných krajů.

Fotky z loňska z programu: Šachy, výlet na Klíč, fotbálek, hry na travnatých plochách. Propozice přílohou.

PřílohaVelikost
18_TMK_kemp_podzimni_propozice .pdf273.29 KB
18_TMK_kemp_Svor_ucast.xls33 KB
18_TMK_kemp_Svor_program.xls34.5 KB
18_TMK_listtal_zari.xls51.5 KB

K listině talentů

- Jirko: kalendářně končí 2018, tak od ledna přesun. Samozřejmě nižší etapy začínají již na jaře. Nevidím jako až tak podstatné, samozřejmě, můžeme podebatit a příště změnit.- Radku, zde podstatnější, viz zpráva pro konferenci, viz v mých emailech, viz osobní vysvětlení. Dále viz jiné sporty, dále viz doporučení FIDE pro šachy, viz zkušenosti z jiných zemí. Prostě, přestat se starat o rozvoj mládeže, juniorů v 15 a 18 letech je chybou. Pokud není cílem jen "cinkátka" v dětských soutěžích, ale aby z mladých žáků vyrostli silní šachisté. Takže jsme zvolili hranici 23 let dle zkušností ze světa šachu i jiných sportů.  

Junioři

Neměli by hráči ročník 2002 odrotovat na juniorskou listinu?

listina talentů

A není to jedno ? Vždyť ta listina stejně nemá žádný řád. Rok sem rok tam, junioři tam budou asi až do stovky :-)