Velká cena Teplic: Kulaté narozeniny oslaveny

V sobotu 10. listopadu 2018 se konal již 40. ročník turnaje žákovských družstev Velká cena Teplic. Na startovní listině se sešlo celkem 18 týmů, z našeho regionu, ale i Středočeského a Karlovarského kraje. Nejvýše nasazení byli šachisté z Kralup nad Vltavou.

Turnaj byl zároveň druhým dílem seriálu Velkých cen Ústeckého kraje, hrálo se o body turnajové i o ty prémiové do celkového pořadí.

Krásné odměny získali v rámci kulatého jubilea Velké ceny Teplic přímo samotný turnaj – dort se svíčkou čtyřicítkou a i zakladatel této akce a ředitel turnaje, Ing. Vladimír Hadraba. Ten měl ze svého oddílu jak nejpočetnější výpravu – 4 družstva, tak i nejúspěšnější tým. Teplická čtveřice Jan Václavík, Nikita Koval, Lada Semová a Jonáš Burger zvítězila systémem start-cíl. Stříbro získalo družstvo Spartak Ústí nad Labem A a bronzový pohár převzali žáci z DDM Klášterec nad Ohří B.

Nejmladšími účastníky byli Václav Nacházel z Chlumce (hrál za kombi team Ústí – Chlumec) a domácí šachistka Lucie Očenášová. Do all stars teamu se probojovali klášterecký Jakub Šťastný, teplický (a jediný sedmibodový) Nikita Koval (na snímku vlevo), jeho oddílová kolegyně a nejlepší dívka turnaje Lada Semová a postoloprtský Jaroslav Partyka.

V průběžném pořadí seriálu Velkých cen Ústeckého kraje vede průběžně ŠK Teplice A, těsně druhý je zatím Spartak Ústí nad Labem A a prozatímní bronz drží Kralupy nad Vltavou. O držiteli putovního poháru na příští rok se rozhodne 1. prosince 2018 v našem krajském městě.