1.liga mládeže: Spartak Ústí postupuje do extraligy

Letos nebylo jasné, zda se soutěž dohraje, nakonec zvolený odložený termín 20.-21.6. s pořadatelem v DDM Ústí n.L. přivedl všech 12 týmů a v drtivé většině s kompletními nejsilnějšími sestavami na závěrečná 4 kola. 

Žáci ŠK Teplice celou sezónu bojovali o medaile, šlapali ústeckým na paty. A nejspíš rozhodl hned první zápas z října s vítězem skupiny, kde tepličtí vedli, ale ústečtí otočili na nejtěsnější vítězství. V boji o stříbro překonali nyní o víkendu žáci ŠK Teplice hned na úvod rezervu libereckých (brala bronz). Ke stříbru museli ještě porazit dotírající tým buštěhradských, což se jim v posledním kole podařilo.

B-tým Ústí postoupil do ligy v 30 leté historii počtvrté a poprvé se udržel a to skvělým 6.místem. I zde 2 zápasy vyhrál (celkem 6 z 11). Letos se nedařilo Slavoji Litoměřice a nebodoval v Ústí vůbec, což znamenalo pád na poslední sestupovou 12. příčku.

A nejdůležitější na závěr: Poprvé v klubové historii postupuje ŠK Spartak Ústí do extraligy. Držel si 3-4 bodový náskok, v dramatickém utkání rozhodl o postupu kolo před koncem s extraligovou rezervou Liberce. Za celou sezónu ztratil jediný bod v Buštěhradě s Áčkem, jenže tehdy hned odpoledne porazilo Á tým Buštěhradu nečekaně ústecké Béčko.

Konečné pořadí,  foto ústeckých ze záhlaví v plné vel. a s medailemi: Ústí  Teplice, článek z teplického webu, fotogalerie Jiřího Šťastného