Dařilo se na MČR v rapid šachu žáků: Čtvrtý Vojta Gorej, pátá Linda Slívová

V Třešti u Jihlavy  se o víkendu konalo Mistrovství ČR v rapid šachu žáků a žákyň do 14, 12, 10 let.

A naše barvy byly vidět. Vojta Gorej z Děčína skvělým závěrem se dostal těsně pod stupně vítězů na parádní 4.místo a to je mladší v kategorii H10.

Linda Slívová z ŠK Teplice obehrála kompletní špičku, měla nejlepší B-H (tzn. hrála nejsilnější turnaj ze soupeřek) atakovala stupně vítězů a nakonec skončila na pěkném 5.místě. Při pohledu na tabulku je zřejmé, že jako jediná z Čech se vymkla jasné nadvládě šachistek z Frýdku a ještě jedné Moravanky. Stejně jak Vojta, bude hrát Linda i příští rok stejnou kategorii, zatímco většina soupeřek odroste D10.

I další tepličtí skvěle uspěli: Lada Semová (D14), 10.místo za 5,5 bodu, Vlaďa Veverka také 5,5 bodu, 12.místo v H10.

Všichni další naši se moc snažili a uhráli alespoň slušných 50%: 4,5 bodu získali - Eliška Jirotová v D14 ze KŠ Štětí, Jan Václavík z ŠK Teplice a  Šimon Peroutka z Údlic v H14 a František Mrkvan v H12 ze Sp. Ústí n.L.

Lucka Očenášová (ŠK Teplice - jediný klub v ČR, který měl 2 dívky) hrála D10, ačkoliv patří do D8 (kategorie končí v kraji) a přestože hrála se staršími, uhrála snaživé 3 body.
 Děčínský Jindra Jusko (H12) a ústecký Lukáš Huja (h10) byli pozváni jako několikátí náhradníci pár dní resp. den před akcí, stíhli se sbalil a přijel a ikdyž se také moc snažili, uhrál Jindra 2 body a Lukáš vyhrál až předposlední partii, jako jedinou - příští rok uhrají bodů více, pokračují ve své kategorii.

Akci uspořádal ŠK Spartak Ústí n.L. Ředitel byl Michal Mach, rozhodčím u počítače Michal Sliva. Litoměřický Josef Lácha řídil jako hlavní arbiter s kolektivem rozhodčích převážně VČ kraje, odtud byl i Martin Šmajrz (on-line) a hodně se vším pomohl neratovický Roman Burda.

(výsledky, partie k přehrání, dabassový soubor pgn všech on-line partií)

Závěrečná zpráva pořadatele pro ŠSČR - přílohou.

Článek Lenky Stránské z ŠK Teplice   Článek SK Děčín s rozborem Vojtových partií od Zdeňka Jandy

PřílohaVelikost
19_MCR_zaku_rapid_zaverecna_zprava.pdf610.53 KB

....a ještě doplním.....

že zmiňovaných slušných 50% uhrál i Honza Václavík (ŠK Teplice) v nejstarší chlapecké kategorii