Litoměřický pohár: Zvítězili hráči z Libereckého kraje

Druhá únorová sobota byla v Litoměřicích zasvěcena mládežnickému šachu. Hrálo se tam čtvrté dějství seriálu Grand Prix - Litoměřický pohár.

V kategorii mladších žáků vyhrál turnovský Antonín Sochor, druhý skončil českolipský Iegor Frantsev a třetí místo obsadil varnsdorfský Jakub Sikora. Ve starších žácích bylo pořadí 1. Martin Habenicht (1. Novoborský ŠK), 2. Miroslav Jirásko (Chess Most), 3. Šimon Peroutka (Sokol Údlice). Mezi dorostenci kraloval Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK) před Karlem Chaloupkou (Slavoj Litoměřice) a Danielem Maškem (SK Děčín).

Nejlepšími dívkami byly mladší žákyně Elisabeth Klusonová (TJ Kralupy) a starší žákyně Eliška Jirotová (KŠ Štětí).

K obědu byla výborná polévka, kuřecí řízek s brambory a mrkvový salát (na snímku vlevo).

Kompletní výsledky turnaje jsou na této stránce.

V průběžném pořadí seriálu zůstal na 1. místě v mladších žácích Jakub Jindra (TJ Klášterec), na 2. místo se dostal Martin Michael Mikulka (Spartak Ústí) a 3. je nyní Ondřej Stibor (Šachy Chlumec).

Ve starších žácích se na vedoucí pozici ocitl mostecký Miroslav Jirásko, na druhou klesl teplický Jan Václavík a na třetí se dostal údlický Šimon Peroutka.

Dorostenecká kategorie změnu ve vedení nemá, vyměnilo se pouze pořadí na 2. a 3. místě. Medailové pozice nyní tedy vypadají takto: 1. Jan Toman (Spartak Ústí), 2. Daniel Mašek (SK Děčín), 3. Josef Řezáč (TJ Klášterec).