Mistrovství Čech do 10 let: Stříbrná Linda Slívová a bronzový Vojtěch Gorej

Od středy 13. do neděle 17. listopadu 2019 hostil Most Mistrovství Čech mládeže v šachu v kategoriích do 10 let, během víkendu se přidali ještě hráči do 8 let. U šachovnic se sešlo 60 hráčů a hráček HD10 a 36 talentů do 8 let.

Na  pětidenní turnaj šachistů do 10 let si z našeho kraje vybojovali postup Vojtěch Gorej z Děčína, ústecký Martin Michael Mikulka a chlumecký Ondřej Stibor. V kategorii dívek reprezentovala hráčka ŠK Teplice Linda Slívová.

Nedělní vyhlášení výsledků přineslo našemu kraji ohromnou radost a hned dvě medaile. Linda získala stříbro, Vojta bronz (oba s poháry a medailemi na snímku u článku) a s ním i postup na jarní Mistrovství České republiky. Martin Michael skončil 27. a Ondřej 54., oba tedy lépe, než byli nasazeni. V kategorii chlapců do 8 let obsadil mostecký šachista Ta Xuan Nguyen 14. příčku.

Velké poděkování patří pořadatelům z ŠK Most za skvěle zorganizovanou akci, pro účastníky turnajů připravili simultánky s Honzou Vykoukem a pro dospělé přednášku Michala Novotného o roli trenérů a rodičů v životě mladých šachistů.