Mistrovství Čech: U Krakonoše rozhodnou poslední tři kola

V rámci relaxace dobyla vrchol Štěpánky nad Příchovicemi  "Štětsko-Ústecká" část krajské výpravy (na fotu - plná velikost). Avšak i s  dalšími krajskými bojovníky jsme se po cestě potkávali.   

"Tady je Krakonošovo" a na území pohádkové bytosti opět po roce příjíždí několik set šachistů s rodiči a trenéry. Za známý Harrachov je vyměněn Kořenov v katastru obce Příchovice, skromnější dva hotely s menšími, ale vyhovujícími, hracími prostory. Avšak jídlo a pokoje dávají vzpomenout generaci rodičů a trenérů na doby, kdy sami jezdili v dětství na školy v přírodě či rekreace. Ale to nemůže být na překážku výkonům mladých šachistů, resp. bylo-li by, nemohli by se šachům ani jinému sportu výkonnostně věnovat. Prostě zasednou k šachovnicím a zaobírají se jen a jen samotnou hrou a nejlepšímu výkonu který se snaží podat. Je tam klid, neb přístup dospělých a diváků je jen 10 minut, oni se tam vlastně do uliček ani nevejdou. Mohou ovšem sledovat spousty on-linů a ti další hráči přinesou zapsané partiáře k analýze.

Hraje se především o postupy na jarní finálové MČR (postupuje 8 z cca 70), těžké je to vždy a velký úspěch pro každého, komu by se povedlo. Naše početná krajská výprava.....

žáků v kategoriích žáků a mládeže v opnech, rodičů a trenérů si vzájenně fandí a každý se snaží bojovatz na hranici svých schopností.

Turnaj se přehoupl do poslední třetiny a jak známe, poslední tři kola rozhodují. Jen bylo potřevba se udržet v "potupovém kolbyšti", tedy mít 4 a více bodů nebo věřit na stoprocentní finiš s 3,5 body, ale i tak jistota není.  Kdo se na onom "kolbyšti" udržel, i tak to bude náročné, z nich postoupí asi jen třetina.

Nejvíce bodů z našeho kraje mají 4,5 bodu v kategorii H14:

Honza Václavík, Míra Jirásko a Dan Hong Werner, ve stejné kat. 

4 body Marek Šíp

V kat. do 12 let 4,5 bodu Vláďa Veverka

a v kat. do 16 let Kuba Šťastný 4 body.

Děvčata hrají společně s chlapci, ale budou vyhodnocena zvlášť. A tak mohou dosáhnout pěkného pořadí, Eliška i Lada.

O dalších, kteří již o postup nehrají, ale také se velmi snaží a získávají na zkušenostech, jako o opnu, se zmíníme po skončení turnaje.

  Trenéři kraje jsou zde Honza Rubeš a pavel Chrz, v pondělí přijel i Honza Mikeš. 

Ještě k tomu jídlu, aby nepřítomní  rodiče neměli strach, kdo není vybíravý, nevaří špatně a snídaně švédské stoly, ikdyž stále to samé. Přesto alepsoň ústecká část výpravy, když už se jde na výlet, tak se ptají, zda by mohlo býti alespoň "vrcholem" (nepočítaj rozhlednu), obchod na zpáteční cestě u Vietnamce, který samozřejmě ani nedrží české svátky.

Odkazy na on-line, sledujte 50 šachovnoc,  9.-13. čtvrtek, pátek, sobota. Výsledky a fanděte, díky : https://www.chess.cz/mistrovske-souteze/souteze-mladeze/   (on-line vlevo dole na stránce odkazu).

    V rychlosti, práce moc, omluva za případné chybky, překlepy, zdraví z Krkonoš autor článku pch s výpravou.