Mostecký rapid: Vítezí Iegor Frantsev, Jan Václavík a Karel Chaloupka

V sobotu 22. února 2020 se konal v Mostě další díl seriálu Grand Prix mládeže - Mostecký rapid.

V nejmladší kategorii zvítězil Iegor Frantsev z ŠK Česká Lípa, druhý skončil Martin Michael Mikulka ze Spartaku Ústí a třetí místo  obsadil Jakub Jindra z TJ Klášterec. Ve starších žácích vyhrál s plným bodovým ziskem Jan Václavík (ŠK Teplice) před Lukášem Levem (KŠ Štětí) a Františkem Mrkvanem (Spartak Ústí). V dorostenecké kategorii byl nejlepší Karel Chaloupka (Slavoj Litoměřice), druhý nejlepší Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK) a třetí nejlepší Jan Toman (ŠK Spartak Ústí).

Nejlepšími dívkami se staly Anastázie Málková (SK Děčín) a Lada Semová (ŠK Teplice).

Turnaje se zúčastnilo 92 hráčů a hráček, tedy o 17 více než vloniNa snímku vítěz starších žáků Jan Václavík při partii 5. kola.

Kompletní pořadí turnaje je na jeho stránce zde.

V průběžném pořadí seriálu se v kategorii mladších žáků na prvních třech místech nezměnilo a stále je ve vedení Jakub Jindra z Klášterce, před Martinem Michaelem Mikulkou z Ústí a Ondřejem Stiborem z Chlumce.

Změna ve vedení pořadí se odehrála ve starších žácích. Tam je nyní první teplický Jan Václavík (na snímku u šlánku), který vystřídal aktuálně druhého mosteckého Miroslava Jiráska. Třetí místo drží údlický Šimon Peroutka.

V kategorii dorostenců první dvě medailové pozice uhájili Jan Toman (Spartak Ústí) a Daniel Mašek (SK Děčín). Na třetí místo se již dostal Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK).

Dalším turnajem seriálu bude v dubnu Grand Prix Teplice.

8 není 3

Já ti nevím Jirko, ale myslím si, že mezi 3. a 8. místem je docela rozdíl. Přístě lépe studovat výsledkové tabulky! :D