O pohár města Štětí: Vítězí Martin Michael Mikulka, Miroslav Jirásko a Matěj Hurtík

V sobotu 25. ledna 2020 se konalo ve Štětí třetí pokračování seriálu Grand Prix mládeže - O pohár města Štětí.

V kategorii mladších žáků zvítězil ústecký Martin Michael Mikulka před teplickou Lindou Slívovou a povrlským Marcelem Markem. Kategorii starších žáků ovládl mostecký Miroslav Jirásko, druhý skončil teplický Jan Václavík a třetí místo jeho oddílovému kolegovi Petru Vyslyšelovi. Dorostenecká kategorie měla pořadí: 1. Matěj Hurtík (1. Novoborský ŠK), 2. Josef Řezáč (TJ Klášterec), 3. Daniel Mašek (SK Děčín).

Nejlepšími dívkami byly vyhlášeny hráčky ŠK Teplice starší žákyně Lada Semová a mladší žákyně Linda Slívová, která je na snímku u článku se svojí trenérkou Kamilou Stránskou a druhou nejlepší dívkou v kategorii mladší žáci, oddílovou kolegyní Lucií Očenášovou.

Kompletní výsledky turnaje jsou na jeho stránce zde.

V průběžném pořadí seriálu vede v mladších žácích Jakub Jindra (TJ Klášterec) před Ondřejem Stiborem a Ondřejem Pavelkou (oba Šachy Chlumec). Změna tedy nenastala. Zajímavostí je, že z první pěti míst v nejmladší kategorii čtyři v drží hráči oddílu Šachy Chlumec (asi dobrý oddíl).

V kategorii starších žáků se pořadí také nezměnilo. Stále vede Jan Václavík (ŠK Teplice) před Miroslavem Jiráskem (Chess Most) a Lukášem Levem (KŠ Štětí).

Mezi dorostenci si 1. místo drží Jan Toman (Spartak Ústí) na 2. místo se dostal Josef Řezáč (TJ Klášterec), který přeskočil třetího Daniela Maška (SK Děčín).

Kompletní pořadí seriálu po jednotlivých turnajích.