Olympijský oheň zapálen: Šachy na olympiádě i v televizi

Aktualizováno 22.1. 12:00: Naši jsou ve čtvrtečním semifinále. Po neuvěřitelném šíleném dramatu v časovkách poráží 3:1  Královehradecký kraj, nasazený za předchozí výsledky jednotlivců jako první. A tak naši jdou hrát o medaile o 1.-4.místo (23.1. 9:00).  Odkazy na partie stejné jako v osmifinále (jen "2" v záhlaví), odkazy odstavec níže. Semifinále se Středočeským krajem, druhé semi MSK vers. ZLK rozpis o pořadí čas opraven - 23.1. 9:00h semi a 10:30h finále o 1. - 3.místo. (25min+10sec, partie trvá cca 75min).

Aktualizováno 22.1. 9.hodina družstva: on-line  a on-line (přepínání nahoře v tm. modrém obdélníku) . Výhra s Prahou!!! A teď o 1.-8. čtvrtfinále s prvním nasazeným z jednotlivců, KH krajem 11:30 o semifinále.


Aktualizováno 21.1. 19h kurzívou:
 Honza Václavík kousek od medaile, škoda, ale i tak hezké 4.místo.

Všichni se snažili. Středa od 9.hodin play-off týmů (nasazení dle turnaje jednotlivců). 
Naši (9.) hrají osmifinále s 8. Prahou. Vítěz jde proti Mor.slezskému kraji (2.nas.), který má pro osmifinále volný los. Při 2:2 výhra na vyšší šach., 4 remízy - postupuje výše nasazený.

Šachy na olympijských hrách mládeže se už trvale usadily na těch zimních. A právě dnes v podvečer je zapálen olympijský oheň (foto) v hokejové áréně Karlových Varů. Stejnojmenný kraj je i pořadatelem olympiády.

Můžeme sledovat on-line partie, i přenosy v televizi, téměř non-stop na ČT4 sport (stejně jak před dvěmi lety), šachy se ukáží v TV hned ráno v pondělí v 9:15 (či ze záznamu na inetu se podíváme my prací a školou povinní). Místem pro šachové souboje bude opět "Olympijský dům", kterým je hotel Thermal.

Z náročné kvalifikace vzešli 4 vítězové kategorií a tak nás reprezentují: Lada Semová (ŠK Teplice), Jakub Šťastný (Klášterec), Honza Václavík (ŠK Teplice) a Vládík Veverka (ŠK Teplice). Trenérem je Jan Rubeš. V olympijském oblečení reprezentanty našeho kraje vyfotil Václav Veverka. Další fotky budou doplněny.

V pondělí a úterý se hraje soutěž jednotlivců, po volné středě k násání atmosféry olympiády na jiných sportovištích jako diváci, bude ve čtvrtek soutěž družstev. Oproti předchozím olympiádám se nehrají kratší vážné partie, ale rapid šach.

On-line (i archiv partií), klikem do horního tm.modrého rámečku:
 H16 - Jakub Šťastný   H14 - Jan Václavík   H11 Vláďa Veverka   D - Lada Semová 

ČT4 sport program 20.-24.1.      Hry IX. ZODM 2020 K.V. kraj - oficiální stránky   Šachy program, startovky, výsledky     

Webkamera

Olympiáda 2018 Kraj Vysočina - článek  Ústecký kraj pořádal v Chomutově 2016: úvodní článek    závěrečný článek

Působivé slavnostní zakončení: Video 2 min - stříbro pro Adama Luboše Polanského 2016 

O medaile

Blahopřání všem z výpravy včetně trenérovi, jde se do zítřejšího semifinále (9.h. čtvrtek).ČtvrtfinálePostup ze osmifinále byl velkým úspěchem přes silnou Prahu. Sledoval jsem 1/4finálena noťasu v autě na služebce (jako spolujezdec), šílené drama. Pokud by Honza Václavík horší koncovku neudržel, při 2:2 by právě rozhodla jeho první deska o postupu soupeře.Za stavu 1:0 (Kuba přesvědčivě) nastavil Vládík figuru. Lada v těžké koncovce chytila figuru soupeři. A Honza vyhrál (asi dle přenosu) na čas, Lada dotáhla pak do výhry.  

Před posledními 2 koly - v úterý po 9.hodině fandíme!

Honza Václavík hraje o medaile, zatím 2. (nejlepším B-H dělí 2.-4.místo) a hraje se silným, zatím třetím, Stalmachem z MSK.Kuba Šťastný, dle referencí trenéra Honzy, ztratil bohužel 2 vyhrané partie. Přesto s výborným B-H může atakovat při 2 výhrách medailové pozice.Vládík a Lada se snaží, třeba se poperou o "veverku" (maskota her) za 6. a lepší místo, jak píše o maskotu Lenka Stránská na teplických stránkách.

1.-2. kolo:

Vláďa sice prohrál s prvním nasazeným.Ale ostatní v 1.kole vyhráli: Honza a dokonce s nasazenými uspěli ze druhé půlky startovky Lada a Jakub. A ve druhém kole přidali body všichni 3 naši chlapci.Po polední paouze se hrají ještě 3 kola odpoledne. Zítra poslední dvě. A ve čtvrtek pavoukem týmový boj.

Oprava

Vláďa Veverka má klubovou příslušnost ŠK Teplice!

Vláďa

JJ díky upravuji. A já se i díval na malém mobilu na chess.cz, vidím 2x Veverka V... ŠK Most. Aha, ještě pod nimi Veverka Vladimír ŠK Teplice