Příprava na MČR blesk 3 min + 1 sec: 2 krajské turnaje v úterý a pátek

V přípravě na MČR v bleskovém šachu zveme na 2 krajské turnaje stejným tempem jako MČR: 

Od 20 hodin 21.4. a 24.4., 3 min a 1 sec., 90 minut na www.lichess.org 

Účast: Pro členy, hosty, bývalé členy/hosty klubů/týmů Ústeckého kraje. Trenéry, sponzory a příznivce k našim klubům / členům. Jednoduše: Nepropagujeme veřejně na republikových webech, zájem prioritně o účast z našeho kraje. Vše bez rozdílu věku, pohlaví, ela, vah.

Podmínkou je zveřejnění jména, příjmení, klubu/města, roč. nar. Stejně jako MČR budeme všichni vzájemně vědět, kdo s kým hraje (tabulka jmen přiřazena k nicku). Anonymních turnajů najdete spoustu jinde.

Přihláška do 19:30 danného dne na turnaj 21.4.: Přihláška s údaji  vygeneruje se vám heslo  Přihláška do lichessu s heslem / výsledky konečné

Přihláška do 19:30 danného dne na turnaj 24.4.: Přihláška s údaji  vygeneruje se vám heslo  Přihláška do lichessu s heslem

Tabulka úterý  a Tabulka pátek  Nick vers.  jméno, příjmení, klub, ročník nar. (email nezveřejněn)

Rozpis, pravidla, kroky...

Hraje se dle pravidel, bodování a vyhodnocení www.lichess.org, smyslem je potrénovat tempo shodné s MČR a zahrát si mezi sebou, v rámci našeho kraje.

1. krok: Registrace na www.lichess.org

(Se silným vlastním osobním heslem, je-li slabé, občas mylně píše, že špatný email, nevím proč, ale je potřeba zesílit heslo a 4x doleva pod sebou souhlas z červeného terčíku na zelený).  

2. krok: Vyplňte  přihlášku s údaji (na jeden či oba turnaje).

Obdržíte heslo/a (heslo tabulce po odeslání formuláře, pro jistotu obdržíte i emailem den před turnajem v 21.hodin a 20 minut před turnajem do vámi uvedeného emailu dle vašich přihlášek). 

3. krok: S heslem/y se přihlaste do příslušného/ch turnaje/ů na lichessu.

Dále:

a) Hrajeme fair-play, bez pomocí enginů, dalších osob, psaných poznámek.
Lichess pozná, že v počítači běží motor, vše zavřít, včetně analýz jiných partií. Tak zkontumoval u nás dva hráče (uzavírá i účty) kteří nevěděli, že vadí běžící analýza předchozích či jiných partií v okně na liště.  

pro ty, co budou hrát první turnaj...

b) Na první tah v každé partii je 20 sekund, jinak prohra partie. Používejte tlačítko "pauza" před nasazením, chcete-li si odskočit či dát time-out. Po znovuaktovaci se vás může zeptat na heslo turnaje. 

c) Vzdání resp. nabídka remízy - praporek resp. ruka pod šachovnicí, kliknout dvakrát.

d) Bodování trošku jiné, než jsme zvyklí, 2 za výhru, 1 za remízu jen má-li partie 10 tahů a více, bonus +2 body za 3. a další výhru za sebou (aby se nedávaly rychlejší 10tahové remízy, resp. nebylo výhodné v boji o medaile, lépe "jet" po bonusových bodech).

e) Lichess najde soupeře v řádu vteřin po skončení partie. Proto "pauza", neodcházejte bez "pauzy", jinak během 20 sekund před 1.tahem můžete prohrát partii. Též můžete po skončení partie nedat pokyn "návrat k turnaji" v tu chvíli vám také nenasazuje soupeře, než pokyn dáte.

e) Lichess počítá vlastní elo, kdo poprvé, má 1500 a prvních (snad 20) partií hodně skáče, vyšší koeficient. Takže během turnaj můžete mít klidně přes 2000.

f)  Na lichessu si můžete tréninkově zahrát kdykoliv, stanovit čas, kterým chcete hrát a čekajícího soupeře z celého světa vám najde během vteřin. 

  Další pravidla při registraci a lichess, kde kromě údajů a silného hesla 4x posunout kurzor doleva "souhlas s 4 pravidly" z červené na zelenou.

 Technická případné pomoc, autora článku na pavel.chrz@sachyusti.cz 602139998

Připravili turnaj a zvou : Michal Sliva a Pavel Chrz

PřílohaVelikost
20_patek_tab_nicky_jmena.xlsx8.3 KB
20_utery_tab_nicky_jmena.docx13.31 KB