Srbický rapid: Obhájí Helča?

V sobotu 21. září 2019 se koná 4. ročník pohodového turnaje Srbický rapid. Již z názvu poznáte, že jde o klání v rapid šachu a že se bude konat v Srbicích u Teplic. Milovníci hry královské se opět sejdou v Kulturním domě Srbice, hned naproti OC Olympia a co je důležitější, hned vedle Hospody u Babky.

Bude se hrát tempem 2 x 15 minut + bonifikace 5 vteřin za tah, vítěz bude známý po závěrečném sedmém kole. Termín přihlášek za 80 Kč (vklad) je do 15. 9. 2019, později pak s příplatkem. Kapacita sálu je cca 80 hráčů. Kdo z účastníků i doprovodu bude mít zájem o vynikající kuřecí řízky s bramborem, může si prostřednictvím pořadatelů objednat oběd, hned vedle hracího sálu, právě u Babky. Požadavky na počet řízků posílejte pořadatelům také do 15. 9. 2019.

Pro hráče budou nachystané věcné ceny, minimálně do 30. místa, ovšem viděli jste sami, během předchozích tří ročníků zatím nikdy nikdo bez ceny neodešel. Loni se v Srbicích sešla rovná padesátka adeptů na titul šachového krále Srbic. Vítězkou se stala Helena Grussová z Klášterce nad Ohří (na snímku vlevo). Obhájí letos Helča? Do kterého oddílu bude putovat hlavní cena tentokrát? Zveme vás všechny do Srbic, přijeďte si užít pohodovou šachovou sobotu!

Lenka Stránská