Trenérsko metodická komise ÚKŠS: Listina talentů a další záměry, plány

TMK se sešla v Rumburku a to 25.8. a 30.8.

Zhodnotila ME v Bratislavě a práve dobíhající soustředění. 

Stanovila další plány. Kempy ve Svoru a Ústí n.L. Účast a trenérské zabezpečení na MČech v Kořenově. 

Zabývala se hledáním nových krajských nadějí. Stanovila listinu talentů a nadějí od 1.9. 2019

Zabývala se finanční situací a rozpracovanými žádostmi o dotace, granty a z toho plynoucí možné podpory. 

Podrobně .....

TMK 

a) zhodnotila:

ME v Bratislavě. Každý se snažil na hranici svých možností, jak sdělili přítomní trenéři. Chyby dělají všichni, stávalo se v partiích důležité jsou k další tréninkové práci. Cílem byla velká zkušenost na mezinárodním poli. A hlavně motivaci k dalšímu tréninku. Trenérům, Janu Balínovi a Janu Rubešovi patří velké poděkování za obrovský kus odborné práce během 9 dní a přínos pro 7 našich žáků.

Probíhající soustředění. Kvalitní tréninky od zkušených trenérů, rapid turnaj na on-line se zaznamenanými partiemi. Pestrý sportovní program, zpestřeno výletem a večerním plaveckým bazénem zamluveným jen pro naši výpravu. Zprávy s výsledky a průběhem na webu www.ukss.cz.  Dále kvalitní strava (po jednáních dlouho před akcí s majiteli jsme vyšperkovali, aby děti měli dost jídla, na výběr při snídani švédskými stoly a kvalitní). A areál, byť jsou budovy staršího typu, prostorný ideální pro relax a jen pro nás na 2,5 ha. Škoda jen, že se nepřihlásilo více žáků, asi netušili, že to bude tak hezké :) Tak příště!

Trenérský seminář s Robertem Cvekem a Jiřím Dufkem při soustředění. Velmi přínosný, 10 na semináři, 15 na chess-bassi. Skvělá výměna zkušeností, kdo přišel, určitě nezaváhal. Ohlasy - Zdeněk Urban, známý organizátor z Jičína si pochvaloval, že by ho ani v ChessBassi nenapadlo hledat, co se dověděl, že program vůbec může umět. A pak areál - stravu majitelům pochválil zase Miloš Partl z Neratovic (vyzná se v gastronimii), že by sem rád jezdil na obědy, že kvalitní suroviny a zpracováváno bez chemických přísad. Znamená, že i táborníci se měli moc dobře. 

b) stanovila další plány

     Hledáme nové neděje

"Hledáme nové naděje". Z klubů poslední přichází méně žáků, kteří by měli zájem o výkonostní růst tréninkem a delšími partiemi. To říkají sami trenéři klubů.

Proto zveme trenéry k větší spolupráci, věříme, že děti v klubech jsou a proto jsme přišli s tímto projektem. Koho trošku baví trénink, může se přihlásit na kemp. Podíváme se na jeho předpoklady, nadšení, namotivujeme k další tréninkové práci a můžeme další jeho zájem sledovat. Cíleně zveme ročníky 2008-2012 do jedné až dvou skupin kempu ve Svoru.

    Svor - kemp - podrobně v článku výše

   MČech, polof/finál MČR a trenérská podpora

Na MČech do Kořenova i na polofinále MČR jun. plánuje TMK vyslat trenérskou podporu. Dost záleží od finanční situace, bude asi s malou finanční spoluúčastí žáků/juniorů. Dořešíme i dle přihlášek na MČech při kempu ve Svoru.

  Kemp Vánoce Ústí nad Labem

Ústečtí získali grant, avšak z města, kde je jedna kapitola na kemp a náklady velmistra. Proto Vánoční tradiční kemp bude pořadatelem Spartak Ústí. Bude uvedeno, že ve spolupráci s ÚKŠS a stejně jako v minulých letech, bude sleva pro všechny členy ÚKŠS. Počítáno s trenéry: Berezjuk, Cvek, Rubeš (jako vloni, předloni).     

c)  Listina talentů, nadějí

Listina talentů vychází ze současného stavu, kde hlavním měřítkem nyní byl krajský přebor v červnu. Všichni na listině talentů/nadějí ho hráli (kromě majících postup výše), dle zásad listin. Z nadějí tři přešli na B-listinu (Jusko, Mrkvan, David), další dva starší se dostali na B-listinu, po skvělých výsledcích nejen na KP, ale i v dospělých (Jirásko, Toman). Vojta Gorej je naším velkým talentem, hrál vloni ME. Nyní jako mladší na finále MČR a zaslouží si A-listinu. Tři ročníku 2003 přešli na junirskou listinu, Adam Polanský i s trénérskou podporou (vrátil se do kraje zpět přestupem). 

 Dále na naděje postupující na MČech M. Mikulka (již vloni hrál v Mostě MČech 6/z 9), P. Milokáš, který teď hodně trénuje a byl i na ME v Bartislavě a A. Krupka, který postoupil na MČech dokonce o místo před P. Mikolášem.

 Motivační dopis s osobním pozváním na akce obdrží mimo listin účastníci MČech: L. Očenášová a O. Stibor.

  Na listině dále nebude N.Koval (ztráta trénink. zájmu) a K.Bureš (bez účasti v postupových soutěžích, oproti zásadám, byť Karel dále trénuje a je zván na akce).

 TMK by ráda dala podporu (trenérem či účastí na turnaji ve vážných partiích) Gustovi Brejníkovi, juniorovi, který má nyní nemalé cíle podpořené velkým tréninkem. Dále děvčatům na listině B reprezentující na MČech. Ovšem zatím není v rozopočtu. Bude dořešeno, jako další ekonomické náležitosti TMK, na kempu ve Svoru. Poté, co budou známy případné granty, vyúčtování Rumburka a po projednání na VV, který kempu v pátek předchází.     

  Článek se upravuje,  odkaz na článek bude rozeslán ráno 5.9. po klubech, trenérech a rodičích žáků. 

Najdete-li chybku, napište prosím  na pavel.chrz@sachyusti.cz 

PřílohaVelikost
19_TMK_listtal_zari.xls41 KB