Velká cena Teplic: Začala další čtyřicítku

Již 41. ročník turnaje čtyřčlenných žákovských družstev Velká cena Teplic se konal v sobotu 9. lisopadu 2019. Do Teplic přijelo celkem 89 hráčů z šachové federace české, ale i německé a rakouské, z našeho regionu, Prahy, středních Čech i z německého Bannewitz. O trofeje se utkalo celkem 22 týmů.

Zlato si nakonec odvazla čtveřice ŠK Spartak Ústí nad Labem A. Stříbro zůstalo doma zásluhou teplického Áčka a bronz vybojovalo družstvo TJ DDM Klášterec nad Ohří. Na bednu se tedy dostala stejná družstva jako při prvním turnaji seriálu v Mostu, a to i ve stejném pořadí. Čtvrtý skončil velmi těsně Buštěhrad. Týmy na 2. - 4. příčce získaly shodně 18,5 bodu, rozhodlo pomocné hodnocení, tedy střední Buchholz.

Nejlepší dívkou turnaje byla domácí Linda Slívová z družstva ŠK Teplice B. Do All Stars Teamu se probojovali Jan Václavík, Lukáš Lieber, Marek Šíp, Josef Mánek, František Mrkvan a Lukáš Novák. Na snímku u článku nejmladší účastníci Klára Jonášová a Šimon Medek.

V celkovém pořadí seriálu Velkých cen Ústeckého kraje tak logicky najdeme na prvním místě ŠK Spartak Ústí nad Labem A, na druhém ŠK Teplice A a na třetím TJ DDM Klášterec nad Ohří, po dvou turnajích je na výsledkové listině seriálu zatím 19 týmů, kombi družstva se nazapočítávají.

Závěrečný turnaj seriálu se uskuteční v sobotu 30. 11. 2019 v Ústí nad Labem.

Lenka Stránská

Stránka turnaje s výsledky a fotkami