Zpráva VV: Krajské šachové soutěže se rozeběhnou

Výkonný výbor Ústeckého krajského šachového svazu na své schůzi dne 20. května 2020 rozhodl na základě aktuálního stavu hygienických pravidel a další vlny rozvolňování přijatých opatření v souvislosti s epidemiologockou situací v České republice o dohrání všech rozehraných krajských soutěží družstev dospělých i mládeže. Sportovně technická komise ÚKŠS a komise mládeže ÚKŠS budou informovat v nejbližších dnech o přesných termínech dohrávání.

Dále bylo rozhodnuto o ukončení odkládání naplánovaných mistrovských krajských turnajů jednotlivců z důvodů uvedených v rozhodnutí VV ÚKŠS ze dne 12. března 2020, uvedeného v tomto článku.

Pro hraní a dohrávání soutěží sezóny 2019/2020 platí podmínky vydané Šachovým svazem České republiky, jejichž aktuální znění ke dni 21. května 2020 je na této stránce.

Za VV ÚKŠS Milan Maščák

souhlas s MUDr. Jandou

KP2 i KP3 se už dohrávat nemusely. Postupy z KP2 do KP1 jsou již dané a o sestupy vlastně vůbec nejde, jelikož kdo chce, se může stejně do KP2 přihlásit, v posledních letech se nikdy nenaplnila kvóta družstev. V KP3 nebyla dohrána 1 skupina a vůbec nic by se nestalo, kdyby se skutečně nedohrála. Dohrání KP1 je ale jasné, tam to má návaznost na postup do 2.ligy.

dohrávky

Jirko , komentář ode mne výluně jako soukromé osoby a hráče SK Děčín. Jako VV jste se moc tedy nevyznamenali, kromě 1 osoby. Pro Kraj moc lidí dělat nechce , tak alespoň já , si vážím každého , kdo je ochoten něco dělat. Neměl jsem pocit tímto prohlášením,že vy ve VV si práce STK vážíte. Byla to před cca 2 měsíci, výjimečná situace,kterou jsme ještě nezažili. To následně narušilo plynulost soutěží. Mnozí začali řešit ochranu svého zdraví, někteříí začali mít problémy v práci vinou nouzového stavu. Proto STK začala nedávno zjišťovat v oddílech, jak na tom momentálně jsou. Výsledkem ankety bylo zjištění, že velké většině oddílů by nevadilo uzavření soutěží v KP2 a KP3A. On vás ten výsledek vůbec nezajímal? Já si teď připadám jak ..někdo.  Opravdu byste se divili, kdyby se STK na to z fleku vykašlala? Máte náhradu?1) naděláte velké starosti kapitánům, kde hrají mnozí senioři či mládežníci. Senioři přestali chodit k doktorům, mají strach z nákazy , vidím to ve své praxi. Já se v práci ochráním, ale hrát v uzavřené místnosti 4-5 hod s rouškou? Kdo podniká, tak případná karanténa může být slušný ekonomický průšvih.2) očekávám,že se dohrávky zvrhnou v nedůstojnou frašku. zvl u duelů,kde o nic opravdu nepůjde.3) bude to zbytečný výdaj u některých družstev.Zdeněk