Letní soustředění talentů: Skončilo v sobotu 29. srpna

Pátek 28. 8. 2020

Páteční ráno začíná podobně jako všechny předchozí – rozcvičkou. Po ní následuje ranní nástup a snídaně … a samozřejmě od 8:45 dopolední šachový trénink. A jak už to vždy bývá, najednou je tu ten poslední rumburský v tomto roce. Ani se nechce věřit, že už zítra se jede domů, tak rychle to uteklo. A tak si dnes dopoledne mohly děti, naposled o těchto prázdninách, poslechnout Honzu Šlampu, Vláďu Hadrabu, Ivetu Reitingerovou, Jirku Kalužného a Jaromíra Fultnera, tým vedoucích a zároveň šachových trenérů, který se jim celý týden věnoval a společně s nimi prožíval parádní šachové i nešachové chvíle v RS Natura.

Po obědě a poledním klidu čeká děti poslední šachová soutěž na letošním soustředění, bleskový šachový turnaj, v němž mohly poměřit síly i se dvěma svými trenéry, Ivetou Reitingerovou a Vláďou Hadabou. No a po bleskovce se všichni sešli na rozloučenou večer u táboráku (na snímku u článku). V průběhu táboráku navštívila soustředění milá návštěva - přijeli nás pozdravit a pobesedovat u táborového ohně předseda ÚKŠS Milan Maščák, hlavní organizátor soustředění Pavel Chrz a asi neoblíbenější hlavní šachový trenér a nejlepší hráč v Ústeckém kraji, Honza Rubeš.

Sobota 29. 8. 2020

Ranní vstávání dnes probíhalo velmi pozvolna, v atmosféře nadcházejícího loučení a odjezdu domů. Rozcvička dnes byla individuální - nepovinná a tak skoro všichni ještě dospávali po včerejším táboráku, který se protáhl až do pozdních nočních hodin. Po snídani přišel na řadu úklid tábora a balení osobních věcí. Přesně v 9:00 bylo ve vedlejší budově zahájeno vyhodnocení všech šachových a sportovně-pohybových soutěží, které v průběhu předchozích 7 dnů táborové šachové soustředění provázely. Výsledky jsou uveřejněny na stránce soustředění zde. Po obědě, který byl v den odjezdu posunut o hodinu dřív, už začali přijíždět rodiče a odváželi si své děti domů.

No… a co dodat? Snad jen to, že letošní 16. šachové soustředění v RS Natura v Rumburku proběhlo, podobně jako vloni, zcela podle představ organizátorů.  A věříme, že se i dětem líbilo a zase o kousek rozšířilo jejich šachové obzory. A stejně jako vloni, i letos, se na soustředění sešel báječný kolektiv dětských šachistů, kteří společně vytvořili vynikající táborové kamarádské prostředí, za což jim všem vedení tábora moc děkuje. V neposlední řadě musíme poděkovat ochotnému a vstřícnému personálu RS Natura v čele s jeho majiteli, manželi Blažkovými, který se o nás všechny vzorně starali. Po celou dobu soustředění, od brzkého rána až do pozdního večera nám byli stále nablízku a kromě výborných jídel (6x denně) operativně plnili a zajišťovali naše přání.

Velký dík rovněž patří paní Lieberové (doprovázela na soustředění svého syna Lukáše), která každé ráno velice citlivě probouzela tři nejmladší účastníky soustředění, Martina Michaela Mikulku, Jakuba Jindru a Petra Mikoláše, obě děvčata, Ladu Semovou a Elišku Jirotovou, a ochotně se nabídla i jako doprovod při nákupu a dovozu každodenních drobných sladkostí a nápojů z Rumburku. A to ještě není všechno. Městský úřad v Mostě (kde pracuje) vyhověl její žádosti a poskytl nám sponzorský dar – drobné věcné ceny v celkové hodnotě kolem 2.500 Kč, které si pak děti rozdělily na závěrečném sobotním vyhodnocení.

Beze sporu největší dík ale patří Jirkovi Kalužnému, který organizoval a řídil veškeré šachové a sportovně pohybové soutěže a průběžně po celý týden (i několikrát denně) vyhotovoval na počítači desítky výsledkových listin. Navíc zorganizoval, připravil a moderoval celé sobotní závěrečné vyhodnocení. Bez Jirky by to prostě nebylo ono a jeho celotýdenní působení na táboře ocenili v sobotním rozlučkovém vyhodnocení všichni přítomní dlouhotrvajícím potleskem. A tak se všichni společně těšíme, že se opět brzy sejdeme na podobných šachových akcích. 

Jaromír Fultner

Stránka soustředění včetně fotogalerie