2021 - 2022

Letní soustředění Tornův Mlýn 2021

17. krajské letní soustředění talentů 2021

Proposice

Online přihláška

Článek k vydání proposic

Aktuální seznam dosud přihlášených účastníků

Pokyny pro rodiče

Posudek o zdravotní způsobilosti

List účastníka

Potvrzení o bezifekčnosti

Rámcový plán

Denní rozvrh

Fotky

 • 1. den
 • 2. den
 • 3. den

Šachová činnost

 • Plán tréninků
 • Tornomlýnská blicka výsledky
 • Tornomlýnský rapid výsledky
 • Test z taktiky

Nešachová činnost

 • Rozdělení do družstev pro nešachovou činnost
 • Šipky jednotlivci
 • Šipky družstva
 • Fotbalový turnaj
 • Piškvorky jednotlivci
 • Piškvorky družstva
 • Střelba ze vzduchovky jednotlivci
 • Střelba ze vzduchovky družstva
 • Krosový běh jednotlivci
 • Krosový běh družstva
 • Skok z místa jednotlivci
 • Skok z místa družstva
 • Bodování nástupů
 • Konečně pořadí družstev

Loňské soustředění

Datum: 
Sobota, 21. Srpen 2021 - 9:15 - Neděle, 29. Srpen 2021 - 10:15

MČR v Jeseníkách po 2 kole: Filip Dolenský a Dan Hong Werner na prvních stolech

Zelené stráně a hodně velké teplo je změnou po 12 ročnících MČR mládeže v Jeseníkách, kdy jsme byli zvyklí na horskou březnovou zimu se sněhobílými kopci. Fandění s compy na klínech těm na dálku co ještě hrají, přípravy, probíhají tak nejvíce na prostorných balkónech pokojů s pěkným výhledem na kopce.

Máme zde 5 krajských reprezentantů a jednu reprezentantku v kategoriích MČR. Tři, kteří se nedostali do kategorií hrají odvážně A-open započtený do FIDE. V dnešním třetím kole hraje na 1. a 2.stole H14 Filip a Dan (na snímku před partií i s Frantou a Martinem).

Kategorie H14
Filip Dolenský 2 body ze 2 partií, Dan Hong Werner 2/2, František Mrkvan 0,5/2 (všichni Spartak Ústí n.L.)

Kategorie H12, D12
Vladimír Veverka (ŠK Teplice), Linda Slívová (ŠK Teplice) - oba 1,5 bodu z 2 partií

Kategorie H10
Martin Mikulka, 0,5 z 2  (Spartak Ústí n.L.)

FIDE - open: Jakub Šťastný (ŠK Teplice), Lukáš Lev (KŠ Štětí), Vojta Gorej (SK Děčín). Zatím kromě dvou volných losů (1K) s těžkými soupeři nebodovali.

On-line partie (všechny z kategorií) denně 9:00-14:00 hodin, od úterý do úterý 29.6., plus dnes dvojkolo (4.kolo od 15:00 do 20:00). Online přenos s výsledky - viz stránka chess.cz, Kouty 2021, přímé přenosy po kategoriích - odkazy ve sloupku dole. Předchozí partie se Číst dál »

Krajský přebor mládeže: Máme pět nových krajských přeborníků

Za rekordně nízké účasti 25 hráčů a hráček se v sobotu 19. 6. 2021 a v neděli 20. 6. 2021 hrál v chomutovském Domečku krajský přebor mládeže. Bojovalo se v pěti kategoriích o tituly krajských přeborníků a o postupová místa na Mistrovství Čech mládeže, které se bude konat na podzim.

Krajskými přeborníky se stali Tymofiy Bytko (ŠK Teplice) v kategorii H10, Ondřej Stibor (Šachy Chlumec) v kategorii H12, Kateřina Kalynčuková (TJ Klášterec) v kategorii D14, Aleš Krupka (ŠK Louny) v kategorii H14 a Jan Václavík (ŠK Teplice) v kategorii H16.

Na snímku nejlepší pětka kategorie H14: vítězný Aleš Krupka (ŠK Louny), stříbrný Lukáš Novák (Šachy Chlumec), bronzový Jakub Jindra (TJ Klášterec), čtvrtý Filip Vítek (ŠK Louny) a pátý Lukáš Běla (Sokol Údlice).

Kompletní výsledky jsou na stránce turnaje zde. Tamtéž bude i seznam postupujících do Mistrovství Čech mládeže 2021 včetně náhradníků ve všech kategoriích. Dívky mají Mistrovství Čech otevřené pro všechny registrované.

Extraliga mládeže: Ústečtí se dočkali

Mladí hráči ŠK Spartaku Ústí se dočkali v pátek premierového vítězství v Extralize při posledním 7.utkání letoška. V dohrávaném 4.kole (soupeř na podzim nedorazil a čtyři týmy nechtěly pražáky kontumovat, dohrávají se utkání) Spartak Ústí porazil doma DP Praha 4,5:1,5 byť ústečtí dali šanci dalším, nastoupili od 4. místa soupisky níže, skoro v sestavě, ve které budou hrát příští sezónu.  S výhrou, remízou a 5 prohrami jsou na 7.místě z osmi západní skupiny, pražáci mají ještě dva odložené zápasy a ztrácí 3 body. Za normálních okolností by čekal ústecké těžký boj ve skupině o záchranu, kam by si přenesli 4 body ze 3 kol a hráli by se 4 soupeři z východní skupiny o 4 sestupová místa z osmi.

 Letos se dohrávala pouze skupinová část extraligy a nejlepší si zahrají o medaile. Protože se 1.liga anulovala, nikdo nesestupuje a skupina o záchranu se již nehraje.  

 Premierové vítězství je pro ústecké jak v tomto ročníku, tak v historii extraligy, Spartak Ústí postoupil do extraligy poprvé vloni po třicetiletém snažení mnoha generací.

Tabulka    Sestava s body ústeckých       dohrávané v pátek 4.kolo Sp. Ústí - DP Praha

Ústečtí si váží pořádání extraligy, tak minule i nyní připravují malé občerstvení zdarma

 Ročník 2003 končí, Dan Balín se na 1.desce rozloučil výhrou (foto).  Příští rok to bude velká výzva pro ústecký mladší tým než je věková hranice.... Číst dál »

MČR mladších žáků družstev: Tepličtí a ústečtí v republikové konkurenci

Krásné, ale velmi náročné, Mistrovství ČR družstev mladších žáků si zahráli mladší žáci ŠK Teplic a ŠK Spartak Ústí n.L. ve 4hvězdičkovém pražském hotelu Don Govanni. Pořadí na čele se mnohokrát měnilo, byla řada překvapivých výsledků. Zvítězilo Staré Město před Pandou Rychnov a Sokolem Klatovy. Děly se zajímavé věci po roce nehraní, úplně třeba vyhořel první nasazený Liberec, tepličtí s ním vyhráli 4:2 ve druhém kole.

 V republikové konkurenci 28 postupivších týmů z krajů bojovali naši z kraje statečně. ŠK Teplice obsadil 21.místo (foto z hotelu v záhlaví a originál  proklikem), ústečtí byli pětadvacátí (foto ) . Oba naše týmy 2 utkání remizovaly, tepličtí k tomu 3 vyhráli, ústečtí dvě výhry, z devíti kol. 

V teplickém týmu nejvíce bodů získala na druhé desce Linda Slívová (6,5 z 9), za prvním Vláďou Veverkou (5,5).  V ústeckém týmu také na druhé šachovnici měl nejvíce Martin Mikulka (7 z 9), za prvním hostujícím děčínským Vojtou Gorejem (5 z 9) 
ŠK Teplice i Spartak Ústí střídaly v sedmi, každý hráč/hráčka uhrál/a alespoň 2,5 bodu (Teplice) resp. 2 body (Ústí).
Trenéry byli Vladimír Hadraba a Michal Sliva.

Další krajskou stopou na turnaji byl ředitel soutěže, který se o vše postaral, Michal Mach ze Sp. Ústí., Pořádal s Romanem Burdou pod jeho hlavičkou Pat a Mat Mšeno u Neratovic. Rozhodčím se zadávání výsledků byl ústecký Michal Sliva. 

Pořadí  Pořadí se soupiskami a body jednotlivců

Článek na stránkách ŠK Teplice - s dalšími fotkami

Článek s výsledky na republikových stránách  . Příští rok ...  Číst dál »

Mladší žáci Teplic a Ústí do jámy lvové: 28 týmů na MČR v Praze

11.-13.6. se uskuteční MČR družstev mladších žáků v Praze, v nádherné 4hvězdičkovém hotelu Don Govanni.
Z našeho kraje se kvalifikovaly z krajského přeboru týmy ŠK Teplice a ŠK Spartak DDM Ústí n.L. 

Mezi 28 postupivšími ze 14 krajů to budou mít velmi náročné, nicméně získají spoustu zkušeností.
Na řadě je letos kategorie 2009 a mladší. Tepličtí jsou nasazeni předběžně 20., ústečtí 23. z 28. Hraje se 9 kol za 2,5 dne.
Nasazení 28 týmů se soupiskami Ovšem ela u nejmladších a k tomu po roce, kdy se nehrálo, nejsou podstatné. 
Mnozí v sestavách využívají jednoho povoleného hosta.
V sestavě ŠK Teplic je prvním hráčem Vláďa Veverka a hostem Ondra Stibor z Chlumce,
V sestavě Spartaku Ústí je hostem na první desce Vojta Gorej z Děčína, před Martinem Mikulkou. 
Každý tým, který obsadí 1.-13. místo vybojuje svému kraji další postupové místo roku 2022 k jednomu místu základnímu.

Vše o MČR . Ředitelem je, stejně jako před dvěmi lety Michal Mach ze Sp.Ústí, pořádá s Romanem Burdou pod hlavičkou Pat a Mat, s.r.o. Neratovice.

Vloni se MČR poprvé v historii od roku 1991 nekonalo, před 2 lety jsme měli v kraji silnou generaci roč. 2007.
ŠK Spartak Ústí skončil na senzačním 4. místě (rekord klubu a vyrovnaný rekord kraje, který držel Chess Most).
Druhým postupujícím na MČR bylo Béčko ŠK Spartaku Ústí, skončilo po statečném boji předposlední. Sestavy-výsledky MČR 2019.

Syndikovat obsah