MČR žáků Jeseníky: Do poslední třetiny!

Poslední tři kola ve "švýcaru" rozhodují, se říká. Ikdyž musí být tedy slušná výchozí pozice. 
Naši budou v neděli vidět na předních stolech finálového MČR žáků.

V Jeseníkách, Koutech n.Desnou, máme za sebou 6 kol z 9 a online 7.-9. kola je možné sledovat v neděli, pondělí, úterý od 9. do 14.hodin. Nebo večer (ze záznamu). Partie předchozích kol ke stažení - viz ikona diskety pod online partiemi. 

Průběžné výsledky (přepínání kategorií v záhlaví)  a  on-line - odkazy na stránce chess.cz

Naši sice nejsou na průběžných medailových postech, chtějí útočit zezadu a v neděli budou vidět na prvním a dvakrát druhém stole. 

H14 - tři hráči Spartaku Ústí střídají lepší okamžiky se slabšími, co přinese finiš?

Filip Dolenský (4 b.) dvě partie prohrál, přesto má stále touhu bojovat o nejvyšší umístění.

Dan Hong Werner (3 b.) po dvou výhrách zaznamenal bohužel tři prohry, nyní je na 50%, ještě chce o dost výše.

Franta Mrkvan (1,5 b.) platí trochu "nováčkovskou" daň. Některé hezky rozehrané partie nedotáhl, pokusí se body přidat. 

H12, D12 - reprezentanti z ŠK Teplice na dostřel medailovým místům.

Vládík Veverka na fotce (4 body) má na dostřel medailové pozice, Mnoho napoví nedělní partie s ostříleným reprezentantem evropských šampionátů Lukášem Zelbou. 

Linda Slívová (3,5 bodu) obehrála již většinu špičky kategorie, škoda dnešní prohry. Také má jen půlbod náskoku průběžná medailistka před Lindou. 

H10 - Ústecký Martin Mikulka - po vlažném startu zítra proti 100% hráči na prvním stole.  

 Martin Mikulka je poprvé na finálovém turnaji, v úvodních kolech se dopustil pár zbytečných hrubších chyb, ale z 1 bodu ze tří kol je nyní na 4 bodech, lepší se partii po partii. V neděli má soupeře z Krnova, který všech šest partií vyhrál, má před druhým hráčem tabulky celý bod náskok, před Martinem dokonce body dva, k tomu má náš nejmladší hráč černé. Tip by byl mnohým jasný, Martin jde k partii s odhodláním, aby se většina tipujících mýlila.

 FIDEopen, trenéři a rodiče, bleskový turnaj i dobývání hor ....

 Open započítaný do FIDE pro ty, kteří se nedostali do MČR, plus starší, bez omezení věku, hrají z našeho kraje:

Jakub Šťastný (ŠK Teplice, 2004), Lukáš Lev (KŠ Štětí, 2007), Vojta Gorej /KS Děčín).
Je to pro ně velká zkušenost v těžké turnaji.

----

 Trenéry krajské výpravy jsou Jan Mikeš, Pavel Chrz, kteří nejen žáky připravují, ale i o většinu se celý týden starají.

  Trenéry zde mají Linda (svého otce) a Vládík Veverka (reprezentačního trenéra Michala Novotného). Na dálku Kubu Šťastného připravuje Jan Balín.

 Rodičovská podpora zde je ze strany paní matky Jiřiny Veverkové, pánů otců Jiřího Šťastného, Petra Slívy, Jana Goreje.  

----

 Bleskový turnaj hrál, kdo chtěl, většina našich chtěla. Nejlepší výsledek ze 70 startujících měl 8. místem Dan Hong Werner (27.nasazený). "Skokanem" byl 60.nasazený Martin Mikulka, obsadil 30.místo. Výsledky.

-----

V zimě vybízí kopce k lyžování, v červnu k turistice. Vojta Gorej s otcem dobyli Praděd. Ústečtí si dali 13km tříhodinové večerní kolečko na Červenohorském sedle  (foto1, foto2, foto3), aby pak večer "padli za vlast" a v sobotu ráno se jim dobře hrálo.

---

Díky, kdo na dálku sledujete, fandíte, je to tu ve vrcholové republikové konkurenci velmi náročné, vše se může měnit každým kolem či dokonce každým tahem. Ale o tom právě je špičkový mládežnický sport, šach.

Neděle - senzace přišla

Škoda, že Lindě nevyšel drtivý útok. Získala "jen" kvalitu, ale soupeřce se pak rozehrály figury. Trochu nešťastná prohra Lindy.  Vládík měl pěšce více, přes nestejné střelce to mohl zkoušet, remis. Filip se snažil na minimální výhodu do holých králů, remis. Daník stál hůře, lépe, hůře, nakonec zachránil remis v koncovce.¨ Senzace se stala, v pozici plné taktických obratů přehrál černými Martin vedoucího hráče turnaje a stáhl ztrátu na první místo na jeden bod.  -- V opnu konečně zabodoval Kuba Šťastný, okomentoval to, že všechny prohry byly hodnotnější partie. -- Pondělí+úterý do posledních dvou kol.