MČR mládeže v Jeseníkách: Cinklo stříbro a bronz!

Doplněno 1.7.: Jak se rodily poslední den medaile...

Po týdnu neskutečně náročných, napínových, bojovných partií dobojováno.

Vládík Veverka z ŠK Teplice porazil vedoucího hráče a vydobyl stříbro v H12.

Martin Mikulka z Spartaku Ústí porazil průběžně druhého hráče a má bronz v H10.
Foto v záhlaví dvou medailistů  Více než jednu medaili měl náš kraj naposledy v roce 2012.

Linda Slívová z ŠK Teplice porazila průběžně druhou hráčku a poskočila z 9. místa na 6. v D12.
Foto Lindy a našich medailistů

Filip Dolenský z Spartku Ústí bojuje nejdelší partii dne a nakonec ve druhé časovce prohrává, i tak hezké 8.místo v H14.

Dan Werner se 4 body končí 15. a Franta Mrkvan se 3 body 21. (oba H14, Spartak Ústí).

V kategoriích chlapců startovalo 24 finalistů. V H10 měli na 1.-4.místě všichni 6,5 bodu, v H12 na 2.-4.místě také 6,5 bodu. V H12 rozhodly vzájemné zápasy (všichni spolu hráli), v H10 "BH -1" (minitabulka vzájemných nebyla kompletní).

Vládík měl 1,5 z 2 v minitabulce, když porazil bronzového a remizoval se čtvrtým, remízoval i s mistrem ČR. Martin dokonce porazil mistra ČR (to když měl v 7.kole o 2 body méně) a s vicemistrem remizoval, když Martin viděl výhru správným tahem v pěšcovce, ale přešáhl se na jiného pěšce.

Výsledky, partie.  Foto z oslavy zmrzlinovými poháry   Jak se poslední den rodily medaile viz číst dál ...

  Po týdnu neskutečně náročných, napínových, bojovných partií dobojováno.

Vládík Veverka z ŠK Teplice porazil vedoucího hráče a vydobyl stříbro v H12.

Martin Mikulka z Spartaku Ústí porazil průběžně druhého hráče a má bronz v H10.
Foto v záhlaví dvou medailistů  Více než jednu medaili měl náš kraj naposledy v roce 2012.

 

Linda Slívová z ŠK Teplice porazila průběžně druhou hráčku a poskočila z 9. místa na 6. v D12.
Foto Lindy a našich medailistů

Filip Dolenský z Spartku Ústí bojuje nejdelší partii dne a nakonec ve druhé časovce prohrává, i tak hezké 8.místo v H14.

Dan Werner se 4 body končí 15. a Franta Mrkvan se 3 body 21. (oba H14, Spartak Ústí).

V kategoriích chlapců startovalo 24 finalistů. V H10 měli na 1.-4.místě všichni 6,5 bodu, v H12 na 2.-4.místě také 6,5 bodu. V H12 rozhodly vzájemné zápasy (všichni spolu hráli), v H10 "BH -1" (minitabulka vzájemných nebyla kompletní).

Vládík měl 1,5 z 2 v minitabulce, když porazil bronzového a remizoval se čtvrtým, remízoval i s mistrem ČR. Martin dokonce porazil mistra ČR (to když měl v 7.kole o 2 body méně) a s vicemistrem remizoval, když Martin viděl výhru správným tahem v pěšcovce, ale přešáhl se na jiného pěšce.

Výsledky, partie.  Foto z oslavy zmrzlinovými poháry   ,  Jak se v 9.kole rodily medaile viz  ...

Jak se poslední den rodily medaile, naposledy více než jedna medaile byla v roce 2012.

Před 9.kolem (viz článek níže), byli naši tři kluci blízko medailovým stupňům, ale nikdo neměl předem jistotu, že v případě výhry cenného kovu dosáhne. Navíc všichni měli silnějšího soupeře z průběžně medailových míst. Linda mohla poskočit do "šestky", ale měla druhou hráčku v pořadí.

 Všichni se nebojácně pustí do klíčového rozhodujícího kola. Po hodině hry koukáme na on-line, Vládík má pěšce více, Linda kvalitu. Martin poziční výhodu a Filip drží černými rovinu.

  Poté soupeř Vládíka Veverky ožije a za pěšce má nepříjemnou kompenzaci, bude to ostré. Linda suveréně vítězí se "stříbrnou" soupeřkou, paráda.

V H10 prohrává vedoucí hráč a další hráč, jeho soupeř, se dostává do čelní skupiny. Tuším, že vedoucí skupina bude mít více členů než je medailí.

Martin Mikulka získává kvalitu do koncovky a vzniká těžká koncovka, kde nemůže použít krále, který hlídá střelce a pěšce na opačném křídle a hraje na druhém křídle V + 2P vers. K + 2P. Mrkněte na to, nepamatuji, že bych něco podobného viděl. Počítám zpaměti, nacházím vytempování, ale nejsem si jist. Martin nachází jiný plán, pak nechá stát věž, dojde si do dámy a pak "mazácky" zažene krále do "patu", aby soupeř musel dát střelce. Pokud se desetiletý Martin nepřešáhne jako v 8.kole, je vidět, že o koncovkách něco ví či vymyslí.  

 Mezitím remízují Franta Mrkvan a Dan Hong Werner, kterí končí na 21. a 15.místě. 

Martin vyhrává a čekáme na pořadí na 1.-4.místě. Spolu všichni nehráli, rozhodne "BH -1". Potkávám maminku Vládíka, vidíme, že má Vládík už figuru více, ale horší čas (U HD10,12 se nepřidává půlhodina), zvládne to? Za chvíli Vládík vychází se soupeřem a zvěstuje výhru, velké blahopřání. Rychlým propočtem by měly na 2.-4.místě rozhodnout vzájemné zápasy, což je pro Vládíka dobře. Společně s kluky, rodiči Vládíka. Lindou s tatínkem Lindy, Vojtou s tátou, Danem, Frantou  čekáme u vchodu do hotelu s mobily na pořadí. Zatím víme, že Linda Slívová je šestá, blahopřejeme, Linda je navíc mladší ročník ve své kategorii. Za chvíli se objeví na netu Vládík stříbrný a Martin uhájil ve čtyřčlenné skupině bronz. Škoda, že zde nemohou rozhodnout vzájemné zápasy (všichni spolu nehráli), Martin porazil mistra republiky a remis s vicemistrem, ale to bychom chtěli už asi moc.
Ohromná radost, vzájemná blahopřání, krajská výprava drží spolu. Jen ti co ještě bojují v ten okamžik u toho nejsou.

 Fandíme ještě Filipovi Dolenskému, ale bude dohrávat ještě dlouho těžkou koncovku, přidalo se +30 minut po 40.tahu, vyhlášení bude od nejlmadších postupně. Na vyhlášení malých přibíhá i Filip, hrál jako úsplně poslední ze všech žákovských kategorií, po boji prohrál. Je z toho smutný, k výhře a bronzu bylo v partii dál a o remízu přišel ve druhé časovce. Přejeme Filipovi k bojovnosti a k 8. místu v H14. Máme 4. umístění v první desítce. To také nebylo nikdy od roku 2012.

  Naše krajská výprava na vyhlášení tleská všem a hlavně našim. Držíme pospolu.
Předseda TMK zde úspěšné medailisty i ty co jim od nás zatleskali, na poháry.
  Focení, užívání si radosti.
Vládíka Veverku, jak jsem již v druhém článku psal, připravuje reprezentační trenér mládeže Michal Novotný.

Naposledy jsme měli více než jednu medaili v roce 2012 (zlato+stříbro v H16 - současný trenér Honza Mikeš a Ondra Toman, v H12 Honza Vykouk bronz). Od té doby bral zlata a stříbra jen Honza Vykouk a 1x stříbro Dan Hong Werner H10, což byla letoška i poslední medaile (2017).

    Co dál....za necelý rok uplyne hodně vody, trénovat se musí už teď

Za rok všech 5 kluků (jsou liché ročníky) přejde o kategorii výše, budou to mít těžší, ale "porvou se" se soupeři. Už teď mají Vládík a Dan přímý postup do finálového MČR, které by mělo proběhnout (snad) v tradičním březnu. Ostatní mají postup do "kvalifikace", tedy podzimního MČech. Pozor! To je už to za necelé 4 měsíce.

 Linda zůstává v D12 a "starší" ročník odroste. Lindu trénuje její otec. Ve své kategorii zůstává i Vojta Gorej (H12), mající přímý postup na MČech. Bohužel měsíce čekal jako první náhraník o MČR, přijel i do opnu, ale nedočkal se (v ostatních kategoriích se dostalo na 1-5 náhradníků). Hrál odvážně FIDEopen.

 V openu, všichni šli do silnějšího FIDE "A", statečně bojovali Lukáš Lev (4body), Kuba Šťastný a Vojta Gorej (3body).

  Poděkování přítomným rodičům za podporu a hlavně kolegovi trenérovi Honzovi Mikešovi. 
Honza Mikeš trénuje Frantu Mrkvana, Míru Jiráska (zde nebyl, ale za rok se mu jistě zdaří) a nově jsem mu předal i Dana Hong Wernera.
Honza  přeci ví z vlastní zkušenosti, jak v "16" dobýt titul mistra ČR, kam kluci přecházejí.
Zde ještě pomáhal Filipu Dolanskému, kterého přes rok trénuje Petr Hába.

Honza se oslav nemohl účastnit, odjel vlakem po přípravách a zahájení 9.kola organizovat další mládežnickou výpravu  do Č.Budějovic na silný Fide open (sám také hraje, má tam Frantu Mrkvana, Honzu Tomana, Míru Jiráska - Míra vyhrál včera s hráčem 2186 z SRN) .

  Úspěšná výprava se loučí po týdnu s krásný objektem, krásným mistrovstvím, cesta bude dlouhá, ale radostná.

technická - vkládání příspěvků, pozdravů - nové stránky

Omlouváme se všem, kteří by rádi poslali komentář a nebyli vloni registrováni na stránkách. Po výpadcích a útoku robotů musel tuto funkci (nové registrace) webmaster znemožnit, aby stránky (již málo chráněné antiviry) do podzima "přežily". Pokud byste rádi cokoliv (k jakémukoliv článku) chtěli připsat, napište text mně nebo Jiřímu Kalužnému a my v nezměněné podobě Ctrl+C Ctrl+V přidáme s vaším jménem. Jako jsem zkopíroval od paní J. Veverkové. Na nových stránkách se pracuje, už jsem to psal, v březnu se přihlásil z ŠK Teplice pan František Bublík, v dubnu byl s námi na VV a Jiří Kalužný byl pověřen komunikací s ním. S rozjezdem sezóny září/říjen (VV požadoval s rezervou od ledna) by se mohly nové stránky rozjet. Je dobře, že je František Bublík "jedním z nás" a ne "cizí firma", že se mu struktura stránek líbí, soutěžím (zvlášť mládeže) rozumí a tak je předpoklad, že většina z nás IT-amaterů (čtenáři i pisatelé) se v nových rychle zorientuje, na základě zkušeností struktury těchto stránek.  A ještě prosba, pokud byste chtěli (kdo registraci máte) reagovat na tento příspěvek o starých, nových stránkách (ať kladně či kriticky), nepište prosím zde, kde je téma článku jiné, ale stejný příspěvek jsem dal pod článek s termínovým kalendářem. Děkuji.PS: Pokud jsem něco IT-technicky v příspěvku nenapsal správně, omluvte moji menší znalost IT oboru.

od paní Jiřiny Veverkové

Za Vláďu bychom chtěli poděkovat Michalu Novotnému, s kterým poslední rok intenzivně trénoval a byl na MČR přítomen na přípravu a rozbory, Jardovi Fultnerovi, který to s Vláďou táhne už přes 5 let, stále spolu trénují a je mu psychickou podporou. Velikou zásluhu na Vládíkovo úspěchu má i Honza Rubeš, který se mu věnoval do minulého roku a Míra Körschner, který byl u jeho začátků. Velký dík za podporu patří klubu ŠK Teplice a také Šachovému klubu Most. Vážíme si každé gratulace a fandění. Veverkovi.

blahopřání

Blahopřeji všem účastníkům MČR za účast a odhodlání bojovat s těmi nejlepšími z naší republiky. Ano, letos byly po dlouhé době vidět naděje našeho kraje na předních pozicích. Je to ale především jejich zásluha, že na sobě pracují. Poděkování patří určitě také trenérům, kteří jim věnují svůj volný čas a od kterých získávají vědomosti a zkušenosti. A v neposlední řadě také zásluha jejich rodičů, kteří svým dětem vytváří patřičné podmínky.

Pavel Chrz

Přesně tak, to často v emailech zdůrazňuji, s poděkováním, že za úspěchy je celoroční tréninková práce žáků a jejich trenérů s podporou rodičů.